Boyum kısa

Uzun olunca sevgili zor buluyorsun. Kısa olunca girmediğin delik kalmaz kızlar da sever kısaları kontrol etmesi daha kolay bi de bakmaktan boynu ağrımıyor kızların.

En başta kendine psikolojik olarak baskı yapma. Örneğin; kısa28 diye nick oluşturma. Eğer problem olduğunu düşünüyorsan - ki bana göre değil - süt iç, basketbol, voleybol tarzı sporlar ile uğraşmayı dene. Klasik ama etkili yöntemlerdir.

Bekle sadece. Boy 99% genetiktir. Sporla onunla bununla boyun en fazla 5 cm daha fazla olur olması gerekenden. Bunlar benim sözlerim değil, araştırmaların sonuçları.

Bekle sadece. Boy 99% genetiktir. Sporla onunla bununla boyun en fazla 5 cm daha fazla olur olması gerekenden. Bunlar benim sözlerim değil, araştırmaların sonuçları.
Tamamıyla yanlış yorum yaptığınızı söyleyebilirim. Boy %50 genetik ise %50 bedensel hareketler ve çevresel faktörle alakalıdır. Ki ben genetik kısmının neredeyse hiç olmadığını düşünüyorum. Babam 19 yaşında güreşe başlamış ve özellikle sürekli vücut ağırlığıyla çalışmış ayrıca sürekli olarak voleybol oynamış. Kendisi 187 boyunda. Beni 7 yaşında güreşe başlattı ve ben sürekli olarak ek ağırlık ile vücut çalıştım. Omurgamı fazlasıyla zorladım ve daha bu yaşımda fıtık belirtileri yaşıyorum. Sakatlıklar da geçirdim. Boyum 172. Annemden bile kısayım, yaşım 21
Konu sahibinin sorununa gelince, 16 yaş çok da önemli değil, ergenliğe ne zaman girdiğin önemli. Erkekler ergenliğe girdikten sonra 4 yıl kadar daha gözle görülür şekilde uzarlar. Sonrasında ergenlik bitimine kadar kalan yaklaşık 4 yılda da taş çatlasın 2-3 santim uzarlar. Bu kalan 4 yılı sürekli omurga geliştirici sporlarla geçirip, kendini hiçbir zaman gereğinden fazla yükün altına sokmaz isen 5 santim civarı bir uzama gerçekleştirebilirsin. İlk 4 yılda isen zaten hiç vakit kaybetmeden voleybol ve basketbola yönel. Asla ek ağırlık ile spor yapma, yapacağın tüm sporları vücut ağırlığın ile yap. Ben boyumu kompleks yapmadığım için önemsemiyorum fakat senin için büyük bir sorun ise 22 yaşından sonra ameliyat olabilirsin. Ameliyattan sonra 7 santim civarı uzayabiliyorsun kemik kalitene bağlı olarak. Tekrar normal hayatına dönmen 1 yılı buluyor, ilk birkaç ay yürüyemiyorsun bile, yani ameliyatı son çare olarak düşün.

Erkeksen anne ve babanın boy ortalamasından en fazla 5cm daha uzun, kızsan ortalamadan en fazla 5cm daha kısa olursun diye bilgi var internette ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı