Boyun kilidinden nasıl kurtulurum?

E verdim zaten bu elemanın bununla ilgili videoları var git izle.
link,video veya foto yok

Müdüre, öğretmene ailene söylerek kurtulabilirsin ha illa kavga etmek istiyorsan karın bölgesine dirsek atıp kurtulabilirsin boksör olarak olarak bu kadar tavsiye verebilirim.
Hocam boksörsünüz diye soruyorum bugün bi daha yaşadım ve dirsek atayım derken koluyla korudu arkadaş boynumu sıktığı koluyla diğer kolunu birleştiriyor ve karnını korumuş oluyor bu durumlarda ne yapabilirim

Son düzenleme:
Link, video veya fotoğraf yok.

Hocam boksörsünüz diye soruyorum bugün bir daha yaşadım ve dirsek atayım derken koluyla korudu arkadaş boynumu sıktığı koluyla diğer kolunu birleştiriyor ve karnını korumuş oluyor bu durumlarda ne yapabilirim?

Hocam mümkünse sizde onu boyun kilidine almaya çalışın ama yapmıyorsanız başka çare yok yüz yüzeyken onu uyarın eğer bir daha yaparsa kavga son çare yüz yüze kavga etmeye çağırın kavgada vereceğim tavsiye yüzünüzü koruyup karaciğere veya nefes kesecek bölgelere yumruk atmak ve kavga sırasında direkt dalmayın rakibi izleyin ve yumruklarınız kontrollü ve sert olsun gardınızı asla düşürmeyin tekme atmaya çalışmayın çünkü daha önce eğitim almadığınız için doğru tekme atamayabilirsiniz ve kavgada yenilme ihtimaliniz artar.

Hocam mümkünse sizde onu boyun kilidine almaya çalışın ama yapmıyorsanız başka çare yok yüz yüzeyken onu uyarın eğer bir daha yaparsa kavga son çare yüz yüze kavga etmeye çağırın kavgada vereceğim tavsiye yüzünüzü koruyup karaciğere veya nefes kesecek bölgelere yumruk atmak ve kavga sırasında direkt dalmayın rakibi izleyin ve yumruklarınız kontrollü ve sert olsun gardınızı asla düşürmeyin tekme atmaya çalışmayın çünkü daha önce eğitim almadığınız için doğru tekme atamayabilirsiniz ve kavgada yenilme ihtimaliniz artar.

1 yıl boyunca karate eğitimi aldım. Dediklerinizi az çok biliyorum ama eğitim yılı az olunca boyun kilidini öğrenemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eyw valla çocuğu yere yatırdım üstüne 2 haftalık uzaklaştırma aldım 😃

Sol elinle sağ yumruğunu tut. 2 kolun gücüyle diyaframa dirsek at. Muhtemelen nefesi kesilir ve gözünden yaşlar akmaya başlar. Bir daha yapmaz büyük ihtimalle. Ayrıca o esnada boyun kaslarının yardımıyla çenenizle arkadaşın kolunu kırabilirsiniz.

Millet kilitten sonra nasıl kurtulursun onu yazmış lakin bu işlemleri yapamayacağın belli.

Benim sana tavsiyem, kilide yakalanmaman. Şaka amaçlı da olsa kilit almaya gelen kişi tam kilit alacak iken suratına 1 tane yumruk at. Tam suratının ortasına 1 tane sağlam vur dayak yesen bile sonrasında bir daha o kişiden kilide maruz kalmayacağının garantisini veririm.

Millet kilitten sonra nasıl kurtulursun onu yazmış lakin bu işlemleri yapamayacağın belli.

Benim sana tavsiyem, kilide yakalanmaman. Şaka amaçlı da olsa kilit almaya gelen kişi tam kilit alacak iken suratına 1 tane yumruk at. Tam suratının ortasına 1 tane sağlam vur dayak yesen bile sonrasında bir daha o kişiden kilide maruz kalmayacağının garantisini veririm.
Hocam okuldayız bildiğin çok ağır olur atılmaya kadar gider ben şimdilik 2 haftalık uzaklaştırma aldım

Geri
Yukarı