Bozuk ASUS RX 5500 XT değişimi

hermesbird

Centipat
Daha fazla  
sitem.com.tr'den aldığım ASUS RX 5500 XT 4 GB modeli 2 ayda bozuldu. Windows'un açılmasını engelliyor kart takılı olunca. Garantiye yolladım ASUS bana size bir değişim raporu vereceğiz aldığınız yere yollayın iadesi yapılsın dediler ve sitem.com.tr'de stok yok para iadesi yaparız dedi, değişimi ASUS yapar dedi ama ASUS da bana aldığım yer dedi. Böyle saçma bir olayın ortasında kaldım. Para iadesini kabul etsem 2.400'e aldığım ekran kartı şu an 5000TL. Her iki tarafta topu birbirine atıyor ama yasal olarak hangisi değişimi yapmak zorunda bilmiyorum.

Sitem'e denk bir ekran kartında değişim yaparlar mı diye sordum kabul etmediler, onarım istediğinizi söyleyin dediler ben de yaptım onarımı bekliyorum şu anda. Araya tam kapanmada girince daha çok bekleyeceğim gibi duruyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Sistem dizdim kralım artık derken kepaze oldum. Değişimi kabul ettirmek istiyorum ya da bir üst model vermelerini istiyorum ama zor gibi duruyor.

Sitem'den denk bir ekran kartıyla değişimi talep ettiğimde farklı model veremeyiz dendi. Haklarım neler?

Yeni konular

Geri
Yukarı