Bozuk çipli R9 285 alınmalı mı?

Bauhsae

Centipat
Daha fazla  
Ucuza 2.el ekran kartı buldum ekran kartının sıkıntısı çipi bozulmuş bu ekran kartını alıp tamir ettirmek benim yararıma olur mu yoksa bir saçmalık mı olur? Alıp yaptırıp kullanmak mantıklı mı ve ileride tekrar bozulma gibi bir sorunu var mıdır performans düşmesi gibi. Ekran kartı ise budur:
ASUS R9 285 2 GB 256bit

Ekran kartının tamiri ne kadar tutacak peki? Tamir + karta verdiğiniz ücret hepsi birleşince hepsi semeriyle seksene gelir.

Ekran kartları çabuk arıza veren parçalar değildir. Fakat bir kere chipset arızası oluştuysa, istediğiniz kadar tamir ettirin bir süre sonra tekrar eski haline dönecek kart. Arızalı ekran kartı almanızı önermiyorum.

Kart overclock yaparken yandıysa o daha iflah olmaz, kimiside arızalı maskesinin altına saklanıp, hurda kartı hiç yoksa 3-5 kuruşa kimisi yarı fiyatına satmaya çalışıyor. Kesinlikle tam olarak neden arıza yaptığı bilinmeyen kart alınmamalıdır.

Ekran kartının tamiri ne kadar tutacak peki? Tamir + karta verdiğiniz ücret hepsi birleşince hepsi semeriyle seksene gelir.

Ekran kartını 500TL'ye satmakda ve tamirinin 200TL olduğunu açıklama kısmına yazmış telefon görüşmesi yaptığımda bana tekrar 200TL'ye olduğunu söyledi ama uğraşmak istemediği için satıyormuş konuştuğumuzda 200TL yerine 300 veya daha üstü rakamlarda olabileceğini söyledi tamirde.

Ekran kartını 500TL'ye satmakda ve tamirinin 200TL olduğunu açıklama kısmına yazmış telefon görüşmesi yaptığımda bana tekrar 200TL'ye olduğunu söyledi ama uğraşmak istemediği için satıyormuş konuştuğumuzda 200TL yerine 300 veya daha üstü rakamlarda olabileceğini söyledi tamirde.
Tamirin garantisi yok, tamir dedikleri şey de fırınlama veya reball işlemidir. Arızanın tekrarlama olasılığı %90 hatta %100 'e yakındır. Kakalayacak adam arıyor, hiç zaman kaybetmeyin o kartla.

Geri
Yukarı