Bozuk CPU soketi

NITRO

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar, CPU soketinde hata olması kaynaklı, RAM'lerin düzgün çalışmaması olayı görülür mü?
ASUS'a anakart gönderdim daha önce nereseyse hiç kullanmadığım 1. ve 3. RAM slotlarının bozuk olduğunu düşündüğüme dair (çünkü Corsair RGB Pro RAM'ler 4x8 olacak şekilde 3200'de çalışmıyor, oyunlar açılmıyor ve reset atıyordu.) bilgi verdim ve anakart slotu bozuk onarılması gerekli diye bilgi aldım. CPU slotu yenisi ile değiştirildiğinde sorunum çözüme kavuşur mu? Merakım bu. ASUS'a sordum defalarca ve mailler de attım takan yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci marka modelin nedir? Beni dolandırdılar. ASUS servisi sürekli CPU soketi bozuk diyerekten bana ait olmayan hasarlı soket resimleriyle 2 kez CPU soketimi değiştirdiler. 2. değiştirdikleri soket 1 hafta önce değiştirip yenisini taktıkları soketti. Bende R7 2700X vardı, meğer işlemcim arızalıymış. Garantiye gönderdim hatasız diye geri geldi işlemcim, daha sonra başkasına satıp kendime R5 3600 aldım, benim sorunum işlemci değişerek çözüldü. Sattığım kişi, işlemci bozuk diye bana geri yolladı, ben de tekrar kanıtlarla AMD'ye geri postaladım 2700X'i ve iade ettiler paramı. Özetlersem sorun sokette değil işlemcideymiş, ASUS servis 2 kez bana ait olmayan resimleri kanıt göstererek tertemiz soketlerimi söküp ücret karşılığı soket taktı. Aynı tongalara düşmeyin işlemcinizi testlerden geçirin hatta farklı bilgisayarda deneyin.

Cevap için çok teşekkür ederim anakart ASUS Prime Z720 p işlemci i7 7700K 185 TL parayı gönderdik 5-10 iş günü içinde inş gönderecekler.

İşlemci marka modelin nedir? Beni dolandırdılar. ASUS servisi sürekli CPU soketi bozuk diyerekten bana ait olmayan hasarlı soket resimleriyle 2 kez CPU soketimi değiştirdiler. 2. değiştirdikleri soket 1 hafta önce değiştirip yenisini taktıkları soketti. Bende R7 2700X vardı, meğer işlemcim arızalıymış. Garantiye gönderdim hatasız diye geri geldi işlemcim, daha sonra başkasına satıp kendime R5 3600 aldım, benim sorunum işlemci değişerek çözüldü. Sattığım kişi, işlemci bozuk diye bana geri yolladı, ben de tekrar kanıtlarla AMD'ye geri postaladım 2700X'i ve iade ettiler paramı. Özetlersem sorun sokette değil işlemcideymiş, ASUS servis 2 kez bana ait olmayan resimleri kanıt göstererek tertemiz soketlerimi söküp ücret karşılığı soket taktı. Aynı tongalara düşmeyin işlemcinizi testlerden geçirin hatta farklı bilgisayarda deneyin.

Cevap için teşekkür ederim @NITRO anakart ASUS Prime Z270-P işlemci i7 7700K.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı