Bozuk ekran kartının sorunu ne olabilir?

124629

Kilopat
Evde yatmakta olan çok eski bir bilgisayarım vardı. Bugün çalıştırıp durumuna bakayım dedim. Monitörü ekran kartına bağlıyken çalıştırınca bilgisayar biraz kıvrandıktan sonra monitöre görseldeki görüntüler geldi. Daha sonra kasayı açıp ekran kartını anakarttan ayırdım ve monitörü dahili VGA çıkışına bağladım. Bilgisayar gayet hızlı ve sorunsuz bir şekilde açıldı. Normal bir şekilde kullanabiliyorum. Sizce bu ekran kartının problemi ne olabilir? Nasıl çözülebilir ve masrafı ne kadar olur? Ekran kartı hakkında size bilgi veremiyorum çünkü uzun zamandır kullanmadığım için modeli aklımda değil. ATI markasının HD 3000 serisi olarak aklımda kalmış. Üstündeki etikette de modeli ne yazık ki yazmıyor. Bilgisayarda Pentium işlemci ve 2 GB RAM mevcut. Windows 7 starter işletim sistemi kurulu. Ekran kartsız da kullanabilirim işimi görür ancak video izlerken bile zorlanıyor bu halde. Ekran kartını tamir etme imkanım olursa kendim tamir etmek istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20201024_151726.jpg
    IMG_20201024_151726.jpg
    439,4 KB · Görüntüleme: 610
  • IMG_20201024_162834.jpg
    IMG_20201024_162834.jpg
    211,2 KB · Görüntüleme: 73
Beş para etmez bir kart zaten önemli değil. Fırınlama metodunun ayrıntılarını öğrenmek isterim :)
Düz mantık kartı fırına atıyorsunuz 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu metodu hiç denemedim genelde izlediğim videolardan gördüm hocam yani kesin garanti veremem. YouTube’da alternatif videolara da bakabilirsiniz bu şekilde çok video var.

Kendinizin tamir edebileceğini düşünmüyorum. Ama ucuz bir ekran kartı alabilirsiniz bunun yerine 100-150 TL civarına.
O paraya da ekran kartı almazsın be 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu metodu hiç denemedim genelde izlediğim videolardan gördüm hocam yani kesin garanti veremem. YouTube’da alternatif videolara da bakabilirsiniz bu şekilde çok video var.
:)

Teşekkür ederim :D

Geri
Yukarı