Bozuk hard disk tamir edilir mi?

Kanberkanbay

Hectopat
Arkadaslar benim hard disk sessiz sedasiz çalışmamaya başladı ve ben vidalarını çıkarıp o minik delikten baktığım kadarıyla ucunda tel olan parçanın ucu kopmuş fotoda gorundugu gibi parcalamadim ve sadece baktim. Ucu kopmus o cikti icinden fotoda gozukuyor ucu igne gibi olan yer yok bu ara da sökmedim, sadece ufak delikten baktim.

41Ubd+wmxyL._SL500_AC_SS350_.jpg

Bu arada arkadaşlar 250 GB hard disk vardı, bende eskiden kalma ona 64 bit format attım ondan sonra driverları kurup kapan kapattım. Bilgisayarı diğer gelip açmaya çalışınca hep Windows başlatılıyor yazısında kalıyor da ve ondan sonra bootmgr hatası almaya başladım. Tekrar format attım bu sefer yine tekrar açılışta kalıyor.

500 GB olan hard diskimin içinde önemli verilerin vardı fakat hiç yani tamamen bozuk olduğu için bunları hem alamıyorum veya alabilme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
benimki edildi çok yüksek ihtimalle edilebiliyor oradaki cd benzeri diski başka bir diske takacaktır muhtemelen ama başka ufak bir sıkıntıda olabilir önemli bilgilerse mahalle bilgisayarcısına güvenmeyin

Kendi başına yapamazsın bu işi, tozdan tamamen dezenfekte olmuş ortamlarda tamiri vesairesi gerçekleşir. Tavsiyem hiç dokunma, bunun üzerine şirketler var -reklam olmasın diye yazmıyorum- onlara gönder.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı