Bozuk HDD kabloları HDD'ye zarar verir mi?

Batuhanns

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
WD blue 2tb 7200 rpm wd20ezbx
Merhaba.
Konu başlığı biraz saçma olabilir.
Hepsiburada satıcısından HDD aldım bozuk olduğu için değişim talebinde bulundum, gelen 2. HDD de 1 gün sonra bire bir aynı sorunlar devam ediyor.
Sorunlar şöyle; HDD'yi alığımda kasama monte edip kablolarını bağladım renkli olan kablo biraz garipti çünkü 2 liydi ve en sondakini taktım tam anlatamamış olabilirim anladığınızı umuyorum sizde de vardır büyük ihtimalle her neyse kabloyu taktım fakat PC açılmadı siyah ekranda kaldı kafa atıyordu HDD. Bende kablodan olabileceğini düşündüm ilk defa o en uçtakine yani çoğaltılmış kabloya takmıştım. Diğer kabloyu takıp çalıştırdım ve hiçbir sorun yoktu test yaptım direk. Test sonuçları mükemmeldi tam olması gerektiği gibi error scan testi bozuk olan HDD de 4 saate yakın bitmişti yeni olanda ise 120 Dk'da bitti ta ki 1 gün sonrasına kadar. D her şey iyiydi normal gidiyordu fakat HDD'ye Steam'den oyun indirirken çok yoğun bir ses geldiğini fark ettim aynı bozuk HDD'den gelen ses gibiydi. Test yapınca ortaya çıktı zaten normalde 120 dk da bitirmesi gerekirken 120 dakikada %25'inde bile değildi ve benchmark testi ilk başlarda aşırı düşük olup sonrasında artıyordu bozuk HDD'deki sorunun aynısıydı yani. Neyse arkadaşlar böyle sorunlar var işte ve durduk yere hiçbir şey yapmazken HDD ses çıkartıyor. Ben kablolardan olduğunu düşünüyorum fakat şu ana kadar HDD'ye zarar gelmiş midir diye düşünüyorum? Belki HDD de bozuktur onu da bilmiyorum kafam çok karışık galiba ak par.
Yardımcı olur musunuz gözünüzü seveyim ne yapacağım şaşırdım tekrar değişim talebinde bulunup kabloları mı değiştirsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı