Bozuk HDD sonrası Windows açılmıyor

Lowzie

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler. Sorunsuz kullandığım bilgisayarıma bugün çok eski laptopun hard diskini bağladım içindekileri görmek için fakat hard disk bozukmuş bundan dolayı Windows boot edilmedi. Sürekli disk otomatik onarım çıkıyor Windows boot edilmiyor.
Eski laptop hard diskini çıkardım sorun hala devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Anakarttaki Sata portlarını sök. 1 tane bile kalmasın yani HDD'yi çıkar. Harici USB falan da takılı olmasın hiçbir şekilde disk bağlantısı olmasın. Ardından ;

Bilgisayarı başlat. BIOS kısmına girip ayarları resetle çık. Tekrar gir kontrol et resetlenmiş mi?
Bilgisayarı kapat. PSU fişini çek. Kasa güç tuşuna 10sn basılı tut bırak tekrar 10sn bas.
Eski çalışan Sata portuna, çalışan HDDyi tekrar takıp güç bağlantısını da yapıp fişi tak çalıştır ama direk BIOS gir. Bootable sıralamayı kontrol et HDD ilk sırada olsun. Kayet çık;

Sorun devam ederse söyle.

Anakarttaki Sata portlarını sök. 1 tane bile kalmasın yani HDD'yi çıkar. Harici USB falan da takılı olmasın hiçbir şekilde disk bağlantısı olmasın. Ardından ;

Bilgisayarı başlat. BIOS kısmına girip ayarları resetle çık. Tekrar gir kontrol et resetlenmiş mi?
Bilgisayarı kapat. PSU fişini çek. Kasa güç tuşuna 10sn basılı tut bırak tekrar 10sn bas.
Eski çalışan Sata portuna, çalışan HDDyi tekrar takıp güç bağlantısını da yapıp fişi tak çalıştır ama direk BIOS gir. Bootable sıralamayı kontrol et HDD ilk sırada olsun. Kayet çık;

Sorun devam ederse söyle.
Hocam dediğiniz herşeyi yaptım fakat sonuç hala aynı ne yapmam lazım ağlayacağım artık

Geri
Yukarı