HDD değişimi sonrası laptop açılmıyor

Sonder

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba;
Lenovo Z580 Ideapad laptopum sabit hard disk (1TB) önce hatalar verdi yedekleme uyarısı verdi ve şu an bozuldu. Laptopumun ekran ışığı açılıyor fakat laptop açılmıyor. Eski laptopum Fujitsu Siemens amilo Pi 2530'daki hard diski (160GB) söktüm ve Lenovo laptopa taktım. İlk halinde olduğu gibi ekran ışığı açılıyor fakat hiçbir ilerleme olmuyor. Fujitsu'da işletim sistemi kuruluydu. Lenovo'ya taktıktan sonra işletim sisteminin tekrar kurulması gerekir mi? Hard disk değişmeme rağmen laptop neden çalışmamış olabilir? Lenovo'da System recovery vardı. System recovery çalıştırmayı denedim ekranda hiçbir ilerleme olmuyor. Sadece ekran ışığı açılıyor ekranda hiçbir yazı vs çıkmıyor. Ne yapabilirim? Çözüm sunacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Video linki var o yazıda, kasayı dikkatlice açman için gereken yol - vida söküm, bağlantıları çıkartma sırası. 3:30'dan sonra pile ulaşacak parçayı çıkartıyor.
Anladım. Videoyu izledikten sonra Cmos pilini değiştireceğim. (Almanyada yaşıyorum pazar günü her yer kapalı. Pili en erken pazartesi günü temin edebilirim.) Pil değişim sonrası tekrar yardımınızı rica ederim. Teşekkürler.

Anladım. Videoyu izledikten sonra Cmos pilini değiştireceğim. (Almanyada yaşıyorum pazar günü her yer kapalı. Pili en erken pazartesi günü temin edebilirim.) Pil değişim sonrası tekrar yardımınızı rica ederim. Teşekkürler.
Pazartesi buralarda olursam yardım etmeye çalışırım. Bol şans şimdiden.

Merhaba,
Cmos pilini değiştirdim. Hiç bir değişiklik olmadı. Bios setup'a hala giriş yapamıyorum.
Merhaba, hoşgeldin.
Bilgisayar açılırken Novo tuşunabasılı tutarak açtığında Novo setup'a ekranını görüyor muydun?

1658762817121.png

Evet novo setup ekranını görüyorum.
Boot menu'ye girip HDD'yi görüyor mu bak, görüyorsa en azından USB'ye işletim sistemi koyup HDD ve USB takılıyken Boot menu'ye girip USB'yi seçip sistemi HDD'ye kurabilirsin. HDD'yi görmüyorsa şu an için yapabileceğimiz başka bir yol aklıma gelmiyor.

Boot menu'ye girip HDD'yi görüyor mu bak, görüyorsa en azından USB'ye işletim sistemi koyup HDD ve USB takılıyken Boot menu'ye girip USB'yi seçip sistemi HDD'ye kurabilirsin. HDD'yi görmüyorsa şu an için yapabileceğimiz başka bir yol aklıma gelmiyor.
Boot menüyede girmiyor. Novo setup taki tüm seçenekleri denedim. Hangisini seçersem seçeyim. Siyahımsı mavi, mor arası ekrana geçiyor. Düz bir ekran hiçbir yazı, resim vs hiçbirşey yok ekranda ve uzun süre beklememe rağmen hiçbir hareket olmuyor.

Herhalde umutsuz vaka. Destek olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Evet ömrünü doldurmuş sanırım.

Lenovo BIOS versiyonunu hatırlıyor musunuz? Internette biraz bakınınca güncel 95WW'nin çok verimli olmadığı eski 35WW'nin daha verimli olduğunu paylaşmışlar. Burada birisi google drive'a paylaşmış BIOS flash dosyası ve programını, son bir çare BIOS düzenlemesi denenebilir. Son çare derken artık fanteziye kaçabiliriz.

Evet ömrünü doldurmuş sanırım.

Lenovo BIOS versiyonunu hatırlıyor musunuz? Internette biraz bakınınca güncel 95WW'nin çok verimli olmadığı eski 35WW'nin daha verimli olduğunu paylaşmışlar. Burada birisi google drive'a paylaşmış BIOS flash dosyası ve programını, son bir çare BIOS düzenlemesi denenebilir. Son çare derken artık fanteziye kaçabiliriz.
Desteğiniz için teşekkür ederim. Fantazi denemelerle sizi meşgul etmeyeyim. Aklınıza ihtimal dahilinde bir fikir gelirse ben denemeye hazırım. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı