Bozuk işlemci fanı - PC açılıyor, direk kapanıyor

FDzeus

Hectopat
Yer
Aydın
Öncelikle merhaba,

Ben bi bakkalda çalışıyorum, patron 2-3 güne kadar gitti, dükkanda bir abi ve ben varım. Bize müşteri geldi, dediği şey "PC açılıyor sonra da direk kapanıyor." Biz de direk işlemci fanına koştuk tabii. İşlemci fanının bir ayağı kırılmış, bu ayağı tamir edemedik, adamda para vermeye razı değil.

Fanı güç kaynağına bağladığımızda çalışıyor ancak anakarta bağladığımızda çalışmıyor, ben anakartın CPU Fan girişinde bir sorun olduğunu düşünüyordum fakat başka bir fan takıtğımızda çalıştığını gördük :(

Patron kızmasın diye başka bir fan takacağız ama öncelikle ayağı kırılmış olanı tamir edebilme şanısımız var mı? Yoksa mecbur kasayı geri vereceğiz...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustan bilgisayarların en olmadık yerden sorun vereceğini bilmiyorsa mesleği bıraksın. Adama anlat böle böle en kötüsünden işlemciye uyumlu bir fan al tak cooler master noctua gibi istemem derse gönder kendi ne yapıyorsa yapsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı