Bozulan Telefon Bataryası Belli Bir Süre Sonra Düzelir mi?

Batarya düzelir mi?

• Düzelir

Oy: 1 5,9%
  • Düzelmez

Oy: 16 94,1%
  • Birkaç gün veya hafta bekle belki düzelir.

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    17
Arkadaşlar merhaba, son günlerde Kaspersky ile çok fazla tarama yaptığımdan bataryanın ömrünün etkilendiğini düşünüyorum. 4-5 günde 70-80 tam tarama :D 5-6 gün önce 1 dakikada %2 şarj olan cihaz şuanda 6-7 dakikada %1 şarj anca oluyor. İleride düzelir mi? Yoksa batarya almalı mıyım? Peki bu taramalar telefonun hafızasına zarar vermiş olabilir mi?
Haddim değil ancak bir şey sormak istiyorum. 4-5 günde 70-80 tam tarama yapma amacınız nedir ?😀

Arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edin. Eğer çok fazla program varsa onları arkaplandan kaldırın ya da telefonu sıfırlayın. Eğer sonuçtan memnun değilseniz yeni batarya alın.

O program dediğiniz Kaspersky mı? Sildim Kaspersky'ı

Öyle bir program kullanmıyorum.

Arka planda batarya kullanan programları nasıl görebilirim hocam?
Telefon ayarlarında batarya kısmına geldiğinizde kapsamlı bir bilgi alabilirsiniz. Hangi uygulama ne kadar batarya tüketmiş yada ne kadar arka planda çalışmış vs..vs..

Haddim değil ancak bir şey sormak istiyorum. 4-5 günde 70-80 tam tarama yapma amacınız nedir ?😀

Arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edin. Eğer çok fazla program varsa onları arkaplandan kaldırın ya da telefonu sıfırlayın. Eğer sonuçtan memnun değilseniz yeni batarya alın.
Hocam sormayın ya bu aralar delirdim, telefonu açıyorum tam tarama yapıyorum sonra kapatıp 30dk sonra açıp tekrar tarıyorum. içimdeki şüphe beni delirtiyor.
Telefon ayarlarında batarya kısmına geldiğinizde kapsamlı bir bilgi alabilirsiniz. Hangi uygulama ne kadar batarya tüketmiş yada ne kadar arka planda çalışmış vs..vs..
Telefonu yeniden başlattım. Bi 10-20dk sonra tekrar yazıp bilgilendireceğim. Şimdiden teşekkürler.

Kaspersky'da böyle bir seçenek yok.

1. Arkaplanda çok fazla uygulama çalıştırmayın (AV, alarmlar vb.).
2. Cihazı yormayın.
3. Geceleri kapatın, gündüzleri açın.
4. Oyun oynamayın.
5. Şarjı bitmeden şarja takmayın.
6. Şarj bittiğinde hemen şarja takmayın.

Bu kolay adımlar ile batarya ömrünü bile az da olsa uzatabilirsiniz. Bu adımlar bataryanızın normale dönmesine yardım edecektir.

Arkadaşlar 28-30dk boyunca telefonu test ettim. Telefon şarjı %100 iken şuan %88. Yani 28-30 dakikada %12 gitmiş şarj. İnşallah nazar değmez :D. Sanırım sorun şarj aletinde. Herkese yardımlar için çok teşekkür ediyorum. Bu arada Kaspersky'ı silmeden önce 1 dakikada %1 şarj felan gidiyordu. Etkisi büyükmüş :D.

Not: Testler YouTube ile yapılmıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı