Brave giriş yapılan sitelerden çıkış yapıyor

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
Son 1 aydır gerek sarı site gerek Steam gerek Spotify bu tür yerlerden kapattığımda çıkış yapıyor. Tekrar girmeye çalıştığımda da ya hata veriyor ya da girip sayfa yenileyince çıkış yapıyor. Misal Steam'de giriyorum sıkıntı yok ama envanter dediğim zaman tekrar giriş yap diyor çıkış yapıyor. Sarı sitede giriş yapıyorum ilanlarıma tıklıyorum hata bildir diyerek oradan da çıkış yapıyor. Ama bu dediğim sitelerde ve çoğunda oluyor. YouTube'da sıkıntı yok Technopat'ta da sıkıntı yok. Edge, Chrome, Opera bunlarda bu sıkıntılar yok. Bu arada Brave telefon tarayıcımda da aynı sorun var. Anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. (bu arada giriş yap derken beni hatırla tiki işaretli oluyor bu dediğim o an anında oluyor)

İlk olarak tarayıcı verilerini otomatik temizleme ayarlarını kontrol et.

Screenshot_9.png

Screenshot_5.png

Screenshot_8.png

20220918_011753.png

Belirttiğin siteler üçüncü taraf çerezler engellenince üyeliklerde sorun yaşıyor olabilir. Gizlilik odaklı bir tarayıcı olduğundan, varsayılan olarak üçüncü taraf çerezleri engelliyor. Bu ayarları o siteler için kapatabilir. Ya da tamamen kapatabilirsin. İlk olarak sitelere özel kapatma yolunu göstereceğim. Sorun yaşadığın sitelerde kapatabilirsin. En aşağı nasıl kapatıldığını gösten görseller ekleyeceğim ama tamamen kapatmanı önermem.

Screenshot_4.png

20220918_011841.png

20220918_011817.png

Eğer bu yöntem çalışmıyorsa, o sitelerde kalkanları devre dışı bırak. Sorun çözülürse ayarları tek tek kapatıp, hangi ayar sorun çıkarıyor bulmaya çalış. Bulunca ayrıca konuda belirt lütfen.

Steam sitesinde beni hatırla seçeneği biraz sorunlu. Mağaza ve topluluk kısmı için ayrı ayrı girmen gerekiyor. Ayrıca giriş yaparken beni hatırla seçeneğinin gözükmediği oluyor. Telefonda uygulamalarını güncellemişlerdi. Ya da halen betada olabilir. Yeni uygulama ile neredeyse Steam uygulaması kadar kullanışlı olmuş.

Bazen siteler ya da uygulamalar kaynaklı sorunlar yaşandığında, çerezleri ya da uygulamanın tüm verisini silmek de işe yarayabiliyor. Ama uygulama verilerini silerseniz, Brave BAT'leri de sıfırlanacaktır. O yüzden herhangi bir hesaba yedeklemeden sıfırlamayın. Sıfırlamayı yaptıktan sonra ise bu sorunları yaşayacağınızı sanmıyorum. Bu yöntemi en son olarak deneyin.

Android uygulamaları özellikle çok bozuluyor. Google Nisan ayından beri bazı güncellemeler sunuyor. Bu geçişlerde sadece kendi uygulamalarını değil. Kendi hizmetlerini kullanan uygulamaları da bozuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı