Brave vs Google'ın kaynak kullanımı ve güvenlik konusunda ne farkları var?

Vivaldi deneyebilirsin Vivaldi güzel bir tarayıcı. RAM sıkıntısı çekmediğin sürece bırak kullansın.

Saf Firefox kullanmaması daha iyi olur hız açısından. Açık kaynak kodlu olduğu için dağıtımların güvenli olduğunu varsayıyorum.
Firefox dağıtımlarının LibreWolf hariç pek iyi olduğu söylenemez. Ya görünüşleri çok eski ya pek stabil değiller.

4 Yıl önce Brave kullanıyormuşsunuz o konuyu gördüm şimdi Vivaldi olmuş :D

Edge hakkında ne dersiniz? Güvenlik, Hız Kaynak, kullanımında?
Edge ile beraber gelen Drop veya Copilot tarzı araçları kullanmıyorsanız pek kullanmanızı önermem. Hız ve kaynak kullanımı fena değil ama.

Firefox dağıtımlarının librewolf hariç pek iyi olduğu söylenemez. Ya görünüşleri çok eski ya pek stabil değiller.

Edge ile beraber gelen drop veya Copilot tarzı araçları kullanmıyorsanız pek kullanmanızı önermem. Hız ve kaynak kullanımı fena değil ama.

Stabiliteyi bilmiyorum ama floorp güzel ve hızlıydı floorp öneririm.

Güvenlik olarak Brave, Chromium tarayıcılar arasında en iyisi ama çok kaynak tüketiyor. Edge bakabilirsin. Görece o da güvenli ve az kaynak harcıyor ama ayarlarını kurcalaman gerek. Firefox tarayıcılarda ise floorp öneriyorum. Hem az kaynak kullanıyor hem de oldukça güzel.

Geri
Yukarı