Brave'e Bir Türlü Alışamamak

Arkadaşım eklenti kurarken Chrome'deki eklenti kuruldu ekranı çıkmıştı. (bug yani)
Oradan belli ediyor.
Brave, Edge, Vivaldi, Opera, Chrome, ... Bunların hepsi chromium tabanlı olduğundan .crx (chrome eklenti uzanıtısı) dosyalarının çoğunu çalıştırabilir. Yani pek de fark yok aralarında eklenti konusunda.

Brave, Edge, Vivaldi, Opera, Chrome... Bunların hepsi Chromium tabanlı olduğundan. Crx (Chrome eklenti uzanıtısı) dosyalarının çoğunu çalıştırabilir. Yani pek de fark yok aralarında eklenti konusunda.

Evet hocam.
Bir tarayıcının tasarımı sizden sizi alıyorsa onu kullanırsınız hocam sizin tercihiniz.
Chrome bana klasik geliyor. :)
(RAM konusunda şikayetim yok)

Brave'nin kendisi zaten Chrome sadece tarz değişmiş.
Brave gizlilik odaklı bir tarayıcı. Chrome ise kullanıcı verisini en çok toplayıp işleyen şirketlerden biri olan Google şirketine ait bir tarayıcı. Aradaki en büyük, en önemli farklardan birisi. Ayrıca Chrome kapalı kaynaklı bir tarayıcı olduğundan arkada neler yaptığını bilemiyorsunuz.

Konuya gelecek olursak, Chromium tabanlı tarayıcı kullanma fikrinden vazgeçerseniz LibreWolf (Firefox tabanlı, ama gizlilik açısından daha iyi.) tarayıcısını önerebilirim. Chromium'dan vazgeçmezseniz Chromium'da benim için en iyisi Brave. Nihai önerim tekrar Brave olacaktır çünkü Firefox tabanlı tarayıcılar bana Brave'e vs. göre yavaş geliyor.

Pocket, senkronizasyon, hesaplar ve son reklam olayından sonra çok da güvenilir gelmiyor bana artık. Bir ara takipçi önleme özelliğini de kapalı veriyordu en basitinden.
Onun yerine LibreWolf kullanabilirsiniz. Firefox ama daha gizlisi.

Brave gizlilik odaklı bir tarayıcı. Chrome ise kullanıcı verisini en çok toplayıp işleyen şirketlerden biri olan Google şirketine ait bir tarayıcı. Aradaki en büyük, en önemli farklardan birisi. Ayrıca Chrome kapalı kaynaklı bir tarayıcı olduğundan arkada neler yaptığını bilemiyorsunuz.

Konuya gelecek olursak, Chromium tabanlı tarayıcı kullanma fikrinden vazgeçerseniz LibreWolf (Firefox tabanlı, ama gizlilik açısından daha iyi.) tarayıcısını önerebilirim. Chromium'dan vazgeçmezseniz Chromium'da benim için en iyisi Brave. Nihai önerim tekrar Brave olacaktır çünkü Firefox tabanlı tarayıcılar bana Brave'e vs. göre yavaş geliyor.

Onun yerine LibreWolf kullanabilirsiniz. Firefox ama daha gizlisi.
Son durak Brave oldu benim için :)

Bakmak isterseniz buyurun:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana kalırsa Firefox. Eğer olmazsa Brave iyidir.
@Putinistopia hocam sen misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı