Bravo 15 A4DDR-243XTR vs. TUF Gaming A15 FA506IU-HN153

Bütçe
9000-10500

Ergün İnce

Hectopat
Öncelikle merhaba. Oyuncu laptop alacağım fakat karar veremedim. Üniversiteye gideceğim için toplama almayacağım. İki laptop arasında kaldım.

Özellikle AMD Ryzen 7 4800H ve 1660 Ti istiyorum çünkü aldığım laptopın uzun bir zaman götürmesi gerekiyor beni. Almışken güzel özellikli istiyorum. ASUS TUF tam istediğim gibi ama internette çok fazla yorum dolaşıyor, özellikle ısınma ve sürücü sorunları gibi ve geneli 2020'ye ait. Herhangi bir şey değişip güncellenmiş midir bilemedim. Şimdiye kadar Dell laptop vardı elimde ve eski olduğu için sürücü gibi fazla sorunla karşılaştım. Almışken destek eklemeden rahat etmek istiyorum. MSI çok kaliteli ve sorunsuz fakat içinde 1660 Ti yerine RX 5500M var ve o yüzden çok arada kaldım. RX 5500, 1650'den iyi. 1660 Ti arasında olduğunu gördüm. Çok değişiklik olur mu? Çok fazla uzun süre oyun oynayan biriyim ve 144 Hz monitör varken güzel FPS ile oynamak istiyorum. İkisini de alsam ileride 8 GB RAM desteği ekleyeceğim. Sizce ne yapmalıyım?
Fan sesi fazla olma falan gibi şeylere takılmam, yeter ki rahat edip fazla FPS alayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani GPU bakımından Asus çok daha iyi fakat TUF A15 serisi tasarım açısından berbat bir seri. Cihazın altındaki ızgaralar bilinçli şekilde kapalı tutulmuş. Ciddi tasarım hataları var cihazda. Hardware Unboxed kanalının "Don't Buy Asus TUF A15" videosunu izlersen sorunları kendin görebilirsin.

ASUS modelini incelemiştim bu konuma bakabilirsiniz.

A kasa Tuf'lar ısınma sorunlu, Bravo almanızı öneririm. Ayrıca şu modele de bakabilirsiniz.
Malzeme kalitesi konusunda bu bütçedeki en iyi makinelerden ve dynamic boost teknolojili 1650 sayesinde 2020 yılında çıkmış 1650ti kadar performans verebiliyor.
1650/1650Ti düşük geliyor dediğim gibi uzun süreli düşünüyorum ve zaten alcak olsam MSI Bravo 15 daha mantıklı sadece rx5500m var diye tereddüt ediyorum
İyi fakat İ5 işlemci ryzen 7 4800H'ın çok altında.
Ryzen 7 4800H ve 1660 Ti 144Hz ısınmayan kaliteli bir laptop arıyorum açıkçası ve MSI bravo 15 ile çok farkı olur mu bu özellikli bir Laptop'un?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı