British Airways uçağının aşırı sert inişi

Anlaşılan senin Türkçe dersine ihtiyacın var. Bak orada kırmızı içine almadığın "ya da" bağlacı var, ne demek olduğunu öğretelim mi özel ders olarak burada?
''Uçuşta türbülans ya da kötü hava şartları yüzünden sert iniş...''
Neyse. Konu ile alakasız boş boş strese girmeyelim. Kapatalım.

''Uçuşta türbülans ya da kötü hava şartları yüzünden sert iniş...''
Ailene söyle, acilen okuduğunu anlama dersine ihtiyacın var. Ücretini ben öderim.

Gerilimi başlatan ben değilim, fikrimi söyledim sen tersini söyleyip bana bunu söylemeyi kes diye daha okuduğunu anlayamadan ters yaparsan bu duruma gelir iş.

Ailene söyle, acilen okuduğunu anlama dersine ihtiyacın var. Ücretini ben öderim.

Gerilimi başlatan ben değilim, fikrimi söyledim sen tersini söyleyip bana bunu söylemeyi kes diye daha okuduğunu anlayamadan ters yaparsan bu duruma gelir iş.
Halen uzatmaktasın. Yeterli. ''Karşılık verirsen, karşılık bulursun.'' Kapat konuyu.

Bundan sonra yaşı küçük genç arkadaşlarımız için her şeyi uzun uzun cümle cümle yazalım.

Uçuşta türbülans yaşanmazsa uçuşu sıkıcı bulurum. Uçuşta kötü hava şartları yüzünden sert iniş olmazsa uçuşu sıkıcı bulurum. :D Cümlelerde farklılık olacağı zaman bağlaç kullanmam, noktadan sonra yeni cümleye başlarım bundan sonra senin olduğun konularda, sana kolaylık sağlar.

Bunu saldırmak için demiyorum, seni düşündüğüm için diyorum. Hevesin kaçmasın.

Bundan sonra yaşı küçük genç arkadaşlarımız için her şeyi uzun uzun cümle cümle yazalım.

Uçuşta türbülans yaşanmazsa uçuşu sıkıcı bulurum. Uçuşta kötü hava şartları yüzünden sert iniş olmazsa uçuşu sıkıcı bulurum. :D Cümleleri bağlaçlarla değil nokta ile ayırırım bundan sonra senin olduğun konularda, sana kolaylık sağlar.

Bunu saldırmak için demiyorum, seni düşündüğüm için diyorum. Hevesin kaçmasın.
Kapatır mısın konuyu artık? Yanlış bir anlaşılma oldu ve hatamı anladım. 4 mesajdır konuyu kapattırmaya çalışıyorum. Halen susmuyorsun.

İniş performansı genel olarak pilotun yeteneğine bağlıdır. Aynı senaryoya 10 farklı tecrübeli pilot koyarsan birbirinden farklı 10 iniş izleyebilirsin.

Videonun başlığına sert iniş yazmalarının sebebi büyük ihtimalle uçağın lastiklerinin ilk piste değişte zıplaması ve pistle 2. kez buluşması. Normal hava şartlarında bu iniş ideal kabul edilmez ama özellikle yan ve kuyruk rüzgarının şiddetli olduğu durumlarda her uçağın başına gelir.

En zor iniş görüş mesafesinin düşük olduğu ve yan rüzgara maruz kaldığın inişlerdir. Videoda ikisi de yok. İçindeki pilotlar da %100 daha zor şartlarda karaya teker koymuşlardır. Uçakları bilmeyenler için hard landing gibi gözükse de olağan bir iniştir.

Kapatır mısın konuyu artık? Yanlış bir anlaşılma oldu ve hatamı anladım. 4 mesajdır konuyu kapattırmaya çalışıyorum. Halen susmuyorsun.
Havacılık bölümünde Jira yokken bu misyonu (tartışma) ben üstleneyim yokluğunu hissetmesin kimse dedim. :D

@Jira da geldi, ona devrediyorum tersleşmede konuyu uzatma işini. :D

Son düzenleme:
İniş performansı genel olarak pilotun yeteneğine bağlıdır. Aynı senaryoya 10 farklı tecrübeli pilot koyarsan birbirinden farklı 10 iniş izleyebilirsin.

Videonun başlığına sert iniş yazmalarının sebebi büyük ihtimalle uçağın lastiklerinin ilk piste değişte zıplaması ve pistle 2. kez buluşması. Normal hava şartlarında bu iniş ideal kabul edilmez ama özellikle yan ve kuyruk rüzgarının şiddetli olduğu durumlarda her uçağın başına gelir.

En zor iniş görüş mesafesinin düşük olduğu ve yan rüzgara maruz kaldığın inişlerdir. Videoda ikisi de yok. İçindeki pilotlar da %100 daha zor şartlarda karaya teker koymuşlardır. Uçakları bilmeyenler için hard landing gibi gözükse de olağan bir iniştir.

Aaa jira reis gelmiş

@333657 Darılmaca yok, basit bir cevaplaşmaydı. Yalnız benim dediğimin benzerini Jira da dedi "Uçakları bilmeyenler için hard landing gibi gözükse de olağan bir iniştir." diye. Ona da ters yapar mısın? Şaka şaka, kızmadım sana sadece bana "söylemeyi kes" diye emrivaki yaptığın için tersine terslikle karşılık verdim. Yoksa kırgınlık kızgınlık yok. :D Senin hevesini kaçırmak istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı