BTK akademi C# sınavı nasıl yapılıyor?

10 dakika süre veriliyor 20 tanede soru. 10 dakikada nasıl kopya çekeceksin? Zar zor yetiştiriyorum soruları zaten. Heyecanlanıyorum kalbim güm güm çarpıyor. Tabi sınav süresi sınavdan sınava değişebilir. Ben Java ile programlamaya giriş ve ileri seviye Java eğitimi aldım. 😂

20 soru için 10 dakika çok az değil mi, düşünme süresi kalmıyor gibi?
Evet, 20dk yanlış hatırlamıyorsam.
Umarım öyledir, arkadaşın dediği gibi 20 soruya 10 dakikaysa çok kısa.

20 soru için 10 dakika çok az değil mi, düşünme süresi kalmıyor gibi?

Umarım öyledir, arkadaşın dediği gibi 20 soruya 10 dakikaysa çok kısa.
Evet çok kısa ama olması gereken bu. Adam 40 dakika süre verse internetten kopya çekilebilir. Kopya çekilemesin diye böyle yapılıyor. Sınavdan sınava değişebilir bu süre. Benim girdiklerim 10 dakikalıktı.

Merhabalar, ben şu an BTK akademi üzerinden C# eğitimi görmekteyim. Henüz sona yaklaşmadım fakat yaklaşmadan önce bilgi toplamak istiyorum. Daha önceden bu sınava giren varsa sınavda ne tür sorular çıkıyor? Sorular şıklı mı yoksa düz sınav mı oluyor, ve bir tane örnek soru verebilir misiniz? Ek olarak C# eğitimi bitince sertifika otomatik olarak özgeçmişe mi işliyor?
25 soruluk test oluyor 20 doğru yapman lazım. Ayrıca verdikleri sertifika bir işe yaramıyor sadece katılım belgesi.

@Börtü Böcük @Zakramoreas Ne diyorsunuz bu arkadaşın dediği hakkında ?

Benim bildiğim iş aradığın zaman lazım oluyor.
Sadece katılım belgesi deyince çok aşağılayıcı gösteriyor fakat bu gün gittiğiniz/gideceğiniz ya da satın aldığınız/alacağınız bir çok kurs size bundan fazlasını vermeyecek. Tabii bunun dışında cidden sertifika veren kurslar yok mu var fakat onlar biraz daha üst düzey.

Not: Bunların hepsi bildiğim kadarıyla yanlış olabilir biraz araştırmak gerek.

Sadece katılım belgesi deyince çok aşağılayıcı gösteriyor fakat bu gün gittiğiniz/gideceğiniz ya da satın aldığınız/alacağınız bir çok kurs size bundan fazlasını vermeyecek. Tabii bunun dışında cidden sertifika veren kurslar yok mu var fakat onlar biraz daha üst düzey.

Not: Bunların hepsi bildiğim kadarıyla yanlış olabilir biraz araştırmak gerek.
Nasıl yani şimdi ben ileride bir yere iş başvurusu yaparken "bakın benim burada sertifikam var" diyemeyecek miyim ?

Nasıl yani şimdi ben ileride bir yere iş başvurusu yaparken "bakın benim burada sertifikam var" diyemeyecek miyim?
Tabii ki diyebileceksiniz. Bunları sabah konuşmamız daha iyi olur diye düşünüyorum, şuan verdiğim bilgiler bile yanlış olabilir :). Konu hakkında biraz daha araştırma yapıp dönüş yapmaya çalışırım.

1 milyon istihdam sitesinde sertifikalar kısmına kazandığın sertifikaları eklemelisin. Ben öyle yaptım.
ser.JPG

Geri
Yukarı