BTK'den ISS kullanıcı logları talebi iddiası

BlackShadow

Kilopat
BTK, internet servis sağlayıcılarının tamamından kullanıcılarının loglarını istemiş ve bu logları süresiz olarak kayıt altında tutmaya karar vermiş.

İlgili iddia;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekşi Sözlük'te gördüm ve paylaşmak istedim. Eğer doğruysa yenilir yutulur cinsten değil, KVKK'ya tamamen aykırı bir fişleme operasyonu resmen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rezillik. 7/24 VPN kullanıyorum ona rağmen şüpheye düştüm. Neyse, gerekli bir şey olursa VPN sağlayıcımdan alır BTK kralım. Çok kalmaz VPN erişimi de kısıtlanır, haber sitelerine girmek de engellenir vs vs. Arap ülkesi olma yolunda, koşar adımlarla...

Bunu zaten yapıyorlardı. Yeni olan ne? Belli başlı sunucularda tüm paketler ağa çıkmadan önce anahtar kelime aramasından geçiyor. Uyuşan eşleşmeler gerekli yere yönlendirilmiyor muydu? Bu sistemi de yurt dışında bir şirketten almıştı Türkiye. Adını hatırlayamadım şu an. (ISP sunucuları, Derin Paket İncelemesi yani DPI ) Sanırsam yeni olan kısmı süresiz kayıt altında tutmak istemeleri. Ne kadar sevmesem de aslında bu tarz şeyler halkın güvenliği için gerekli de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu zaten yapıyorlardı. Yeni olan ne? Belli başlı sunucularda tüm paketler ağa çıkmadan önce anahtar kelime aramasından geçiyor. Uyuşan eşleşmeler gerekli yere yönlendirilmiyor muydu? Bu sistemi de yurt dışında bir şirketten almıştı Türkiye. Adını hatırlayamadım şu an. (ISP sunucuları. )

Ne saçmalıyorsun acaba...

Rezillik. 7/24 VPN kullanıyorum ona rağmen şüpheye düştüm. Neyse, gerekli bir şey olursa VPN sağlayıcımdan alır BTK kralım. Çok kalmaz VPN erişimi de kısıtlanır, haber sitelerine girmek de engellenir vs vs. Arap ülkesi olma yolunda, koşar adımlarla...

Zaten bunu da düşünüyorlar birçok VPN'e erişim engeli var veya anlaşması oluyor operatörlerin özellikle Türk Telekom devletin şirketi olduğu için birilerinin maşası görevini görüyor.

Bunların dışında operatörler karşı çıkmış bu uygulamaya (muhtemelen iş yükü arttığı içindir).

Yeni konular

Geri
Yukarı