BTWIN RockRider 560 Yorumları

AeTh9sha

Kilopat
Makaleler
3
Recep abi BTWIN RR 560 kullanıyorum yazmışsın. Almayı düşündüğüm bir bisiklet, mazuru yoksa bisiklet hakkındaki artıları ve eksileri detaylı olarak açıklar mısın. Teşekkürler.

Şehir içinde kullanıyorum. Her gün ofisten eve gidip geliyorum, 20km sürüyorum aleti. Vites geçişleri yağ gibi. Şimdiye kadar kullandığım bisikletler arasında en hafif vites geçişine sahip bisiklet. Çok az bir kuvvet ile vitesler değişiyor.

Frenler konusunda da memnunum. Önde ve arkada disk fren var. Şimdiye kadar bir kaza yapmadım. Duramadığım zaman olmadı yani.

En güzel özelliği de gidonda yer alan amortisör kilidi. Anında kilidi açıp kapatabiliyorum. Gerçekten mükemmel bir özellik. Scott'ta eğilmek zorunda kalıyordum ve bu da tehlike arz ediyordu.

Onun dışında bisikletin kendisi de yağ gibi akıyor. Memnunum.

Bir tek diski koruması taktırmaya vakit olmadı. Epey bir pantolon paçası kaptırdım.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bisikletin donanımı fiyatına göre bence oldukça iyi Sram vites set (ön aktarıcı hariç) ve Tektro fren sistemi kullananlar oldukça memnun. Bisikletin tek kötü yanı 14KG ağırlığa sahip olması sanırım fakat bu fiyat civarındaki bisikletlerde 14-15 KG arası olduğu için normal.

BTWIN bisikletlerin ömür boyu garanti vermesi için internet üzerinden buradaki forumu doldurmak gerekiyor. Eğer yapmadıysanız bu iki adresi inceleyerek yapabilirsiniz.

B'twin Bisikletlerde Ömür Boyu Garanti
B'twin Bisiklet Garanti Formu

Recep abi geçen hafta yazdığın bisiklet yorumun için teşekkür ederim. Bisikleti 13.10.2016 tarihinde satın aldım ve yaklaşık 120km yol yaptım arazi-asfalt. Ön amortisör hidrolik ama havalı maşa gibi çok iyi çalışıyor. Gerçekten mükemmel bir bisiklet alacaklara tavsiye ederim.

@MehmetKoc1 2-3 Hafta önce bu bisikleti almayı düşünüyordum, Recep abinin bisiklet hakkındaki yorumlarını okuduktan sonra bisikleti satın aldım. 1 Hafta oldu satın alalı arazide-asfaltta kullandım, atlayıp zıpladım, 200km yol oldu ve bisiklet fiyatı civarındaki en iyi donanıma sahip bisiklet diyebilirim. Şuana kadar hiçbir problem yaşamadım RR 560 çok iyi bir bisiklet almanı tavsiye ediyorum. Recep abinin bisiklet hakkındaki yorumunu buradan okuyabilirsin.

560a niye geçtin onu merak ettim. Genellikle tur, yol bisikleti kullananlar MTBye kötü gözle bakarlar. Bazıları "Asfalta kullanıyor MTB kullanıyor nasıl mantıktır" der. Ormanda felan sürüş için mi aldın onu merak ettim. Hani bende MTB kulanıyorum ama tercihim kötü asfaltlarda sürmek.

Ülkemizdeki asfalt yollar zaten araziyi aratmıyor :). Ben arazide, ormanda sürmek istiyordum. O yüzden MTB tercih ettim. Asfalttaki sürüş performansından da memnun kaldım, zayıf olduğumdan mı bilmem ama şehir bisikletim ile arasında fazla performans fark yok bana göre. Donanımdan da olabilir. Şehir bisikleti de güzel ama rahatlık konusunda MTB kadar iyi değil, performans odaklı olduğu için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı