Btwin RR530s vs RR540 V2

greengoose

Decapat
Daha fazla  
Adana/Ceyhan da yaşıyorum bu yüzden mtb bir bisikletin daha iyi olacağını düşünüyorum. Bu iki bisiklet arasında kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıfır mı alacaksın hocam ?

Eğer sıfır alınacaksa 540 tavsiye ediyorum 530s'e nazaran hem daha hafif ve az yorucu hem de daha göz alıcı bir bisiklet. Bir kaç defa 540 deneme şansı buldum oldukça tatmin edici bir sürüşü var diğer türlü 530s gibi çift amortisörlü bir bisikleti tavsiye etmiyorum tabi burada kullanım şekli de önemli Adana'nın yollarını bilirim 4 ay Ceyhanda çalıştım normalde Yüreğir tarafında yaşıyorum eğer atlamalı zıplamalı hareketler yapmıyorsan kesinlikle 540 iyi bir seçenek.

Son düzenleme:
Sıfır mı alacaksın hocam?

Eğer sıfır alınacaksa 540 tavsiye ediyorum 530S'e nazaran hem daha hafif ve az yorucu hem de daha göz alıcı bir bisiklet. Birkaç defa 540 deneme şansı buldum oldukça tatmin edici bir sürüşü var diğer türlü 530s gibi çift amortisörlü bir bisikleti tavsiye etmiyorum tabii burada kullanım şekli de önemli Adana'nın yollarını bilirim 4 ay Ceyhanda çalıştım normalde Yüreğir tarafında yaşıyorum eğer atlamalı zıplamalı hareketler yapmıyorsan kesinlikle 540 iyi bir seçenek.

Evet sıfır alacağım. Bisiklet sürmeyi bilmiyorum. Sadece güzel bir başlangıç yapmak ve uzun süre kullanmak istiyorum. Atlama veya zıplama yapmayı düşünmüyorum ama merdivenden inmeyi denemek istiyorum.

Evet sıfır alacağım. Bisiklet sürmeyi bilmiyorum. Sadece güzel bir başlangıç yapmak ve uzun süre kullanmak istiyorum. Atlama veya zıplama yapmayı düşünmüyorum ama merdivenden inmeyi denemek istiyorum.
O zaman 540 iyi bir seçenek, tavsiye ederim. Kendi bisikletimi almadan önce almak istediğim bir bisikletti.

540 harici başka öneriniz var mı peki?
Carraro Big 2718
Bisan MTX 7500
İkisi de güzel bisikletler. Rockrider üzerindeki sette maalesef microshift kullanıldığı için bu iki bisikletten bir tık daha kötü bir komponent kullanılmış diyebilirim karşılaştıracak olursak. Daha önceleri 540 modellerinde de Shimano set kullanılıyordu fakat sonradan maaliyet düşürmek için Microshifte geçiş yapıldı. Bisan özellikle son çıkardığı bisikletleri çok sağlam ve kullanılan komponentler oldukça iyi. Carraro da şekil ve boya açısından güzel bir bisiklet ayrıca üzerindeki set de iyi. Kısaca Btwin de kadro ve maşa oldukça güzel komponentler orta seviye.

Btwinin diğerlerinden ayrılan en güzel yanı ise garanti ve bakım konusunda decathlon bayağı bir kolaylık sağlıyor diğer firmalarda bu avantajın yarısını bile sağlamazlar . Ben kendim tamiratı ile uğraştığım için pek alakadar değilim fakat bisiklet kullanan özellikle çok kullanan arkadaşlarım sorunlarla uğraşıyor ve bisiklet masraflı bir spor bisikleti alsan dahi masrafı bitmiyor hocam.

Carraro big 2718.
Bisan mtx 7500.
İkisi de güzel bisikletler. Rockrider üzerindeki sette maalesef microshift kullanıldığı için bu iki bisikletten bir tık daha kötü bir komponent kullanılmış diyebilirim karşılaştıracak olursak. Daha önceleri 540 modellerinde de Shimano set kullanılıyordu fakat sonradan maaliyet düşürmek için microshifte geçiş yapıldı. Bisan özellikle son çıkardığı bisikletleri çok sağlam ve kullanılan komponentler oldukça iyi. Carraro da şekil ve boya açısından güzel bir bisiklet ayrıca üzerindeki set de iyi. Kısaca Btwin de kadro ve maşa oldukça güzel komponentler orta seviye.

Btwin'in diğerlerinden ayrılan en güzel yanı ise garanti ve bakım konusunda Decathlon bayağı bir kolaylık sağlıyor diğer firmalarda bu avantajın yarısını bile sağlamazlar. Ben kendim tamiratı ile uğraştığım için pek alakadar değilim fakat bisiklet kullanan özellikle çok kullanan arkadaşlarım sorunlarla uğraşıyor ve bisiklet masraflı bir spor bisikleti alsan dahi masrafı bitmiyor hocam.

Setler bisiklete çok etki ediyor mu? Kaliteli olması daha önemli benim için.

Setler bisiklete çok etki ediyor mu? Kaliteli olması daha önemli benim için.
Evet bayağı etki eder kullanımda daha konforlu ve seri bir sürüş sağlar. Ayrıca daha uzun ömürlü bir kullanım sunar. Genel olarak kadro harici diğer malzemeleri göz önünde bulundurursak sıralama şu şekilde Carraro Big 2718 > Bisan MTX 7500 > RR540

Geri
Yukarı