Bu Anonsa Nasıl Tepki Verirsiniz?

Kokpite gidip uçağı sürerdim. Uçak sürmeyi oyunlardan az buçuk biliyorum zaten. Güvenli bir şekilde inersem direkt pilot yaparlardı.
Gerçek bir kokpite girince işlerin oyundaki gibi olmadığını fark edip bağıran yolculara katılırdın sonra. :D

Yok hocam bağırmazdım. En kötü ihtimalle uçak kazası yaparım zaten.
Otopilotu kullanmayı bilmek lazım, gerçek göstergeleri ve parametrelerin tamamını bilmek lazım, hız konusunda bile sana 3 farklı hız veriyor uçaklar, hangisinin ne olduğunu bilmek lazım. Bir sürü parametre var ayarlaman gereken.

Telsizi kullanmak, konumlama yapmak, hava koridorunu doğru kullanmak gibi şeyleri bilgisayardaki simülatörlerden öğrenemiyorsun. Kokpite girdiğin zaman orada yapabileceğin tek şey yönlendirme olabilir ki başkaları için daha da tehlikeli bir şey yapmış olursun. Telsiz kullanmayı öğrenmek bile başlı başına eğitim isteyen bir şey, havacılık dilini falan geçtim.

Yani gerçekte hiçbir şey oyunlardaki gibi olmuyor. Bir pilot bile başka tip uçağa geçerken özel eğitim almak zorundayken tek bilgisi bilgisayarda joystick - klavye ile uçak uçurmak olan birinin bir şey yapabileceğine hiç ihtimal vermem. Gerçek simülatörde (milyonlar değerindeler) eğitim alıp kokpit pratiği yapmış olmak lazım.

Otopilotu kullanmayı bilmek lazım, gerçek göstergeleri ve parametrelerin tamamını bilmek lazım, hız konusunda bile sana 3 farklı hız veriyor uçaklar, hangisinin ne olduğunu bilmek lazım. Bir sürü parametre var ayarlaman gereken.

Telsizi kullanmak, konumlama yapmak, hava koridorunu doğru kullanmak gibi şeyleri bilgisayardaki simülatörlerden öğrenemiyorsun. Kokpite girdiğin zaman orada yapabileceğin tek şey yönlendirme olabilir ki başkaları için daha da tehlikeli bir şey yapmış olursun. Telsiz kullanmayı öğrenmek bile başlı başına eğitim isteyen bir şey, havacılık dilini falan geçtim.

Yani gerçekte hiçbir şey oyunlardaki gibi olmuyor. Bir pilot bile başka tip uçağa geçerken özel eğitim almak zorundayken tek bilgisi bilgisayarda joystick - klavye ile uçak uçurmak olan birinin bir şey yapabileceğine hiç ihtimal vermem. Gerçek simülatörde (milyonlar değerindeler) eğitim alıp kokpit pratiği yapmış olmak lazım.
Şakasına demiştim zaten hocam. Uçak simülasyonu oyunu oynamışlığım bile yok. :D

Kulağımda kulaklıkla müzik dinlerken duyacağımı sanmıyorum. Panik olan diğerlerini izlerken tiksinmeyle karışık bir surat ifadesiyle millete bakardım herhalde. :D
Büyük ihtimal birisi sana 1:29'daki gibi bir tepki verebilir haberin olsun🤣 Bu arada senin önceki kullanıcı adı @Attack Troll müydü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buga girerdim herhalde.
Bindik bir kere artık, hayırlısı diyerek🤣
Yok hocam bağırmazdım. En kötü ihtimalle uçak kazası yaparım zaten.
E her halükarda öleceksen niye zahmet edip uçağı kullanmaya çalışıyorsun🤣

O değil de piste inerken ping giriyormuş.
En iyisi bunu havalandiktan sonra söylemek yoksa...
"Sayın misafirlerimiz auto-pilot'ta biraz ping ve lag sorunumuz var, yere vurunca bizi bilgilendirin lütfen" 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı