''Bu ayar yöneticiniz tarafından yönetilir.'' Hatası

Bilgisayarım Sağ Tık Özellikler dediğiniz zaman ;
upload_2018-1-22_21-14-46.png
çalışma grubunda ne yazmakta ? Bu durum Microsoft Hesabı ile oturum açıyorsan bilgisayarda ondanda kaynaklı olabilir

Konu hakkında bakındık , sorun yerel grup ilkelerinden kaynaklı fakat çözümü bulamadık henüz. Yerel grup ilkelerinin local bir son kullanıcı cihazında aktif olması çok saçma , buna bir program uygulama sebep olmuş olabilir. İyice araştırmak gerek. Local admini bile kitliyor bu ilkeler. Format'dan sonra kurulan programlarıda gözden geçirmek gerekli

Konu hakkında bakındık , sorun yerel grup ilkelerinden kaynaklı fakat çözümü bulamadık henüz. Yerel grup ilkelerinin local bir son kullanıcı cihazında aktif olması çok saçma , buna bir program uygulama sebep olmuş olabilir. İyice araştırmak gerek. Local admini bile kitliyor bu ilkeler. Format'dan sonra kurulan programlarıda gözden geçirmek gerekli
Bu şekilde. Format sırasında çevrimdışı hesap yaptım. Herhangi bir microsoft hesabına bağlı değilim.
Ek olarak, Bilgisayarımı şarjdan çıkarınca da hiçbir şekilde internet bağlı olmasına rağmen sayfalara giremiyorum ve Internet Explorer ara sunucu hatasını veriyor. Şarja takınca tekrar düzeliyor. Az önce Zemana Antimalware ile tarama yaptım ve virüs sonuçları sorunum ile ilgili:

UP UP UP
Sorunum henüz çözülmedi. Yok mu şu işe nokta koyacak biri :D
Sorunum ya format sonrası indirdiğim programlardan ya da USB'lerimden kaynaklı. Antimalware programlarından da görüldüğü üzere ortada zararlı yazılımların olduğu aşikar. Ama nasıl temizleyeceğimiz meçhul.
Zemana Antimalware ile defalarca kez sil eylemini seçili hale getirip ileri tuşuna basmama rağmen sonraki scan'lerde aynı virüsleri tekrar buldu. Elim kolum bağlandı ne yapacağımı bilmiyorum şuan.

Dosya Ekleri

• vbvb.png
    vbvb.png
    2 KB · Görüntüleme: 201
  • xcvx.png
    xcvx.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 189
Tekrar formatlayın :D Şuan aklıma başka çözüm gelmiyor. İnternetteki çözümlerdende bir hayır göremedik

Herkese tekrardan merhabalar,
Evde eski bir Windows 8 Enterprise format CD'si vardı. Virüsün USB'lerden bulaşabileceği ihtimaline karşın hiçbirini kullanmadım. CD'den tekrar tüm disklerimi silerek yeniden oluşturdum biçimlendirdim ve kurdum. Ve sorunun cidden USB'lerimde olduğunu anladım. Daha önc bilgisayarımda kullanmış olduğum bütün USB'lerimi bir kenara koydum ve gidip yeni bir USB aldım. Windows 8 kullanamazdım :D Hemen USB'mi de format USB'si yaptım ve başarıyla Windows 10'a yükselttim.
Şuan bilgisayarım tertemiz. Ve bir sıkıntı da olmayacak eminim. 2 gündür check ediyorum. Bu sorunu hallettik, sıra geldi USB'lere.
Bir bilgisayarım daha var o da tamamen orijinal Windows 10 Home sürümü. Taktım tüm USB'leri tek tek, hepsini Windows Defender ile tarattım. Ve 8 GB'lık her zaman format için kullandığım Toshiba USB'mde ''Ransom:Win32/WannaCrypt'' tehdidi bulundu. Sorun tam da tahmin ettiğim gibi USB'den kaynaklıymış.
Şuanda silmeyi, karantina altına almayı deniyorum. Şimdi tam biçimlendirme yaptım. Önüne geçemezsem ateşe vericem artık :D
Sorun çözülmüştür. Emeği geçen, yardım etmeye çalışan herkese çok teşekkürler sayın Technopat halkı. Esenlikle kalın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı