Bu bilgisayar sıfırlanıyor %32'de kaldı

• Konuyu başlatan xylm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 52B

xylm

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Bilgisayarımı açtım. CS:GO başlattım, bilgisayar dondu. Bu durum 3 kere yaşandı. Sonrasın da PUBG başlattım, bilgisayar reset attı. Oyunlar açılmadı. Bilgisayarı sıfırlama seçeneği ile temiz kurulum yapmak istedim. Şu anda %32 de sabit bekliyor. Yaklaşık 1 saatti ulaştığı maksimum değer ve 15 DK ilerleme olmuyor. Çözüm öneriniz var mı?

Bilgisayarımı açtım. CS:GO başlattım, bilgisayar dondu. Bu durum 3 kere yaşandı. Sonrasın da PUBG başlattım, bilgisayar reset attı. Oyunlar açılmadı. Bilgisayarı sıfırlama seçeneği ile temiz kurulum yapmak istedim. Şu anda %32 de sabit bekliyor. Yaklaşık 1 saatti ulaştığı maksimum değer ve 15 DK ilerleme olmuyor. Çözüm öneriniz var mı?
O şekilde sıfırladığınızda uzun sürer. Flash bellek ile format at.

2 saate kadar yolu var o işin. Bendede 1 buçuk saat boyunca %33 de takılı kaldı.:)
Sonra bir baktım aniden %90 olmuş. Büyük ihtimalle size de öyle olucak.

2 saate kadar yolu var o işin. Bendede 1 buçuk saat boyunca %33 de takılı kaldı.:)
Sonra bir baktım aniden %90 olmuş. Büyük ihtimalle size de öyle olucak.
Dediğin gibi oldu. Konuyu telefondan açmıştım. Şuan bilgisayardan cevap veriyorum. Teşekkür ederim.

Sıfırlama önermiyorum temiz kurulu yapsanız çok daha sağlıklı olur.
Farkı tam olarak nedir? Sıfırlama Windowsu ilk kurulduğu hale getirmiyor mu?
Temiz kurulum ise kaldırıp yeniden kuruyor.
Bence bilgisayarı rahatlatmak için yapılıyorsa bir sorun teşkil etmez.
Zaten temiz kurulum çok daha sağlıklı ama sonuçta ikisi aynı kapıya çıkıyor.
Şahsen bende daha önce sıfırlama kullandım ve sorun yaşamadım. Ki hala yılda bir temiz kurulum yerine sıfırlama yapıyorum. Ama sorun oluşunca temiz kurulum yapıyorum.

Bir şey yapmayın. Benimki tam 6 saat sürmüştü. Bunu oranlamak yanlış olur yani örneğin benimki 1 saatte %3 ilerlemişti ama en son %60 dan %90 a 45 dk da çıkmış. Bir kere başlattıysanız bırakın o şekil kalsın. Bazen hata verebiliyor. O zaman formatı tercih etmeniz sizin için daha kısa bir yol olur. Windows orijinal ise bu seçenek mantıklı değil tabi.

Farkı tam olarak nedir? Sıfırlama Windowsu ilk kurulduğu hale getirmiyor mu?
Temiz kurulum ise kaldırıp yeniden kuruyor.
Bence bilgisayarı rahatlatmak için yapılıyorsa bir sorun teşkil etmez.
Zaten temiz kurulum çok daha sağlıklı ama sonuçta ikisi aynı kapıya çıkıyor.
Şahsen bende daha önce sıfırlama kullandım ve sorun yaşamadım. Ki hala yılda bir temiz kurulum yerine sıfırlama yapıyorum. Ama sorun oluşunca temiz kurulum yapıyorum.
Farkı şu örnek olarak Recovery imajı Windows 10 15xx sürümü için alınmış olsun. Her sıfırlama yaptığında bu sürüm gelir ve çok büyük updateler yapmak zorunda kalırsınki büyük updateler için bile temiz kurulum önerilir. Ayrıca çok sayıda gereksiz ve güncel olmayan araçlar gelir. Bunlar sadece 2 örnek.

Farkı şu örnek olarak Recovery imajı Windows 10 15xx sürümü için alınmış olsun. Her sıfırlama yaptığında bu sürüm gelir ve çok büyük updateler yapmak zorunda kalırsınki büyük updateler için bile temiz kurulum önerilir. Ayrıca çok sayıda gereksiz ve güncel olmayan araçlar gelir. Bunlar sadece 2 örnek.
Bunu bilmiyordum. Peki sizce yılda bir temiz kurulum gerekli mi? Yoksa temiz kullanıyorsam gerek yok mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı