Bu dönemde AMD işlemci alınır mı?

Bu özelliği çok gerekmedikçe kullanmak istemiyorum, o nedenle söyleme gereği duyuyorum. Tehdit olarak algılanması da üzüyor. Demek ki artık böyle düşünmeme gerek yok.

Bunu tehdit olarak niye alınırsın ki? Eğer sitede insanları engellemeye iznin varsa kullanırsın buna da kimse karışamaz. Bu arada AMD alınır. Intel alınır. Hangisinde daha çok indirim görülürse bence o alınır.

Bunu tehdit olarak niye alınırsın ki? Eğer sitede insanları engellemeye iznin varsa kullanırsın buna da kimse karışamaz. Bu arada AMD alınır. Intel alınır. Hangisinde daha çok indirim görülürse bence o alınır.
İşte, ben de şaşırıyorum. Tehdit etme gibi bir amacım yoktu ki cümleden öyle bir anlam çıkmıyor bile. Neyse, uzatmaya gerek yok.

Model model bakmak daha doğru 3000 serisine. Mesela 3100 ve 3500X işlemcileri pek başarılı bulmuyorum ben. 3300X ve 3600 fiyat performans olarak başarılı bulduğum işlemciler. Oyun performansında 10400F 3600'den üstün ama hangi koşullarda. Eğer Z serisi anakart alıp yüksek frekans RAM kullanırsanız. 3600 B450M S2H gibi çok uygun fiyatlı bir anakartla bile uyumlu çalışıyor ve 3600MHz RAM destekliyor. Yani sizin 10400F+2666MHz ile alacağınız performans 3600+3200MHz ile alacagınız performansla aynı olacaktır kiyaslama videolarinda ust seviye anakartlar kullaniliyor ve ayni frekans RAM takiliyor.
Şuan 10400F için H410M-K yeterli RAM frekansı konusunda intelin de ihtiyacı olduğu 2933 mhz destekliyor ve intel için gecikme süresi de önemli uzun lafın kısası yani intel öncekindeki gibi sınırı 2666 mhz değil H410 anakartla bile öyle performanslı çalışıyor yani ve bu arada stok soğutucunun yeterli olması da bence bir artı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şuan 10400F için H410M-K yeterli RAM frekansı konusunda intelin de ihtiyacı olduğu 2933 mhz destekliyor ve intel için gecikme süresi de önemli uzun lafın kısası yani intel öncekindeki gibi sınırı 2666 mhz değil H410 anakartla bile öyle performanslı çalışıyor yani ve bu arada stok soğutucunun yeterli olması da bence bir artı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2933 MHz frekans H ve B serisi Intel anakartlarda sadece i7 ve i9 işlemcilerle kullanılabiliyor maalesef. i3 ve i5 işlemcilerde ise limit 2666 MHz.

2933 MHz frekans H ve B serisi Intel anakartlarda sadece i7 ve i9 işlemcilerle kullanılabiliyor maalesef. i3 ve i5 işlemcilerde ise limit 2666 MHz.

Zaten bu noktada herhangi bir limitleme getirmeseydi Intel, şu an salt oyun performansı için eminim ki; i5-10400F + H410 sistemler R5 3600'lü kombin alternatiflerine oranla çok daha fazla tercih edilir olurdu.

Hangisi F/P ürünü ise o alınır günümüzde AMD için söylüyoruz fakat gelecek için İntel'de olabilir. Göreceğiz

Bunu şu an öğrendim aslında çünkü incelemelerde vs hiç bahsedilmemişti anakart önerilenlerinde bile H410 chipset özelliklerinde 2933 MHz destekler yazıyor ama testler 2666 MHz vs 3200 olduğu için tereddüt de etmedim değil ama H410 + 10400F vs 3600 testi bulamadım. :D

Zaten bu noktada herhangi bir limitleme getirmeseydi Intel, şu an salt oyun performansı için eminim ki; i5-10400F + H410 sistemler R5 3600'lü kombin alternatiflerine oranla çok daha fazla tercih edilir olurdu.

Bunun mantığı ne ki bildiğin Intel'in dediği şu:" 3600'e rakip olarak oyun perofmrnasında daha iyi daha ucuz ve daha az ısınan bir işlemci çıkarıyorum ama sırf rakibim karşısında düşmek için bu anakartlarda 10400F'e 2933 MHz kullanmana izin yok!" Keşke şu H410'lar ile bir test gelse.

Hocam ben fanboy değilim. Kendim i7 4790K kullanıcısıyım. 7 yıl önce FX serisine karşı tercih etmiştim. İyi bir k serisi alma imkanınız varsa Intel alın. Yok ben F/P istiyorum gelişimi kolay olsun diyorsanız AMD sistem alın.

İyi de şu anda en güçlü işlemci AMD'de ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı