Bu dönemde AMD işlemci alınır mı?

Önce fiyata, sonra performansa bakarım. Benim paramın karşılığında hangi marka daha iyi performans veriyor ise onu alırım. Şimdilik paramızın karşısında en iyi performansı AMD işlemciler verdiği için AMD kesinlikle alınır. Gelecekte bu değişir mi bilemem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çevremde Ryzen 3000 serisi kullanan çok kişi mevcut. Ve bende Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Ondan dolayı Intel fanboy falan demeyin. Kendime göre bazı tecrübelerim oldu. Oyun için bana göre Ryzen Intel'e göre oldukça düşük kalıyor. Çoğu kez rekabetçi oyunlarda hem bende hem de çevremde FPS anlık düşüşlerine ve yetersizliğine şahit oldum. Eğer ki sadece oyun oynayacaksanız ve bütçeniz de yetiyorsa 10. nesile yönelmenizi tavsiye ederim.

Alınır. Ancak bütçeye bağlı.
Burada tahminim bütçe 3900X almaya yetiyorsa Render için 3900X, oyun için 10700K almanın daha iyi olacağı. Hatta ben kendime sistem toplayacak olsaydım ve bütçem de yüksek olsaydı Intel Core i7-10700K alırdım. Fanboy değilim yanlış anlamayın, AMD Ryzen 5 3600 kullanıyorum zaten.

Kankacım asıl bu dönemde AMD işlemci alınır.

Zira dolar vergiler vs. Derken teknolojik ürün alınmaz oldu. Bundan dolayı fiyat performans almak daha mantıklı.

10400F veya üstünü alabilecek bütçeniz varsa Intel seçin ama daha az bütçede iseniz AMD çok daha mantıklı. Intel'in bir sıkıntısı da soğutucu almak gerekiyor.

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Intel 10. nesil işlemcilerle rekabete geri döndü ve oyun performansı konusunda tekrar liderliğini ilan etti. Fakat bu durumdan dolayı özellikle de Ryzen 5 3600 gibi 2019 yılının en iyi fiyat/performans işlemcisi ve diğer Ryzen 3000 serisi işlemciler günümüzde hala alınır mı?
Not: Fanboy'luk yapacaksanız lütfen boşu boşuna yazmayın, Fanboy denen kesimden bıktım. Boşu boşuna ben ve daha birçok insan Fanboy denen kesime laf anlatmak isterken ceza yiyor.
Fanboy'luktan uzak bir şekilde, AMD'nin Threadripper serisi işlemciler hala zirvede. 10. Nesil Intel'e karşı hala daha iyiler. AMD işlemciler her bakımdan f/p ürünüdür. Gayet rahat tercih edilir, sıkıntı da yaşatmaz.

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz gibi Intel 10. nesil işlemcilerle rekabete geri döndü ve oyun performansı konusunda tekrar liderliğini ilan etti. Fakat bu durumdan dolayı özellikle de Ryzen 5 3600 gibi 2019 yılının en iyi fiyat/performans işlemcisi ve diğer Ryzen 3000 serisi işlemciler günümüzde hala alınır mı?
Not: Fanboy'luk yapacaksanız lütfen boşu boşuna yazmayın, fanboy denen kesimden bıktım. Boşu boşuna ben ve daha birçok insan fanboy denen kesime laf anlatmak isterken ceza yiyor.

Nasada çalışmayacaksan yeni nesil Intel AMD işlemcilerin çoğu fazlasıyla ihtiyacını karşılayacaktır.

Anakartına yavaşça takacağın işlemciyi almanın dönemle ne alakası var? İkisi de alınır. Modele göre.

Benim tavsiyem bütçe çok ise 1080P oyunculuk için Intel, 2K ve üstü için AMD alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı