Bu dönemde bilgisayar alınır mı?

Syrecc

Centipat
Daha fazla  
Meslek
İş Güvenliği Teknikeri
Şu anda bilgisayar toplanmalı mı ileride durumlar ne olur dolar sürekli yükseliyor yeni yeni RTX 4000 Ryzen 7000 serileri gelince eski nesillerin fiyatları düşer mi ne olur?

Hiç bir şeyin fiyatının düşeceğini ben şahsi olarak düşünmüyorum. Ne alacaksam hemen o an taksit vs. şeklinde alıyorum. Şimdiye kadar da bu kararı verip ne aldıysam daha sonra fiyatı arttı. Eğer ihtiyacın varsa hemen al.

Artık eskisi gibi değil, yeni birşey çıkınca eskisi ucuzlar diye beklerdik artık o kalmadı. Üretimi duran iphone 11 e bak mesela, 7 binle çıkış yaptı 11 bin oldu şuan 15 16 bin. Şu zamanda birşeye ihtiyacın varsa hemen alıp geçicen hocam, bir gün sonra bile pahalanıyor. He bilgisayar tarafında indirim günleri kovalarsan anca öyle piyasanın biraz daha altına alırsın bazı parçaları.

Dediğiniz gibi dolar sürekli yükseliyor ve yıl sonu beklentisi 20-22 TL aralığında. O yüzden bırakın ucuzlamayı pahalanabilir bile. Yeni çıkacak parçalarla sistem toplamak daha da zor olacak. Hem Ryzen 7000 ve RTX 4000 serisi dolar bazında daha pahalı çıkıyor hem de stok durumları ne olacak bilemiyoruz. Bunun yanında yeni sistemlerle DDR5 RAM kullanma zorunluluğu doğuyor ki onların da fiyatları malum. Bence elde avuçta ne varsa alınacak en yüksek sistem şimdiden alınmalı. Ucuzlayacak tek şey belki DDR4 RAM'ler olur.

Geri
Yukarı