"Bu dosya eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil" Hatası

jeffogu

Kilopat
Bilgisayarımdaki ".EXE" uzantılı programlar hariç, ".DLL" ".CFG" gibi uzantılı dosyaları açmaya çalışırken "bu dosya eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil" hatasını alıyorum. Yeni bir kullanıcı açıp admin yetkisi verdim, daha sonra bu yeni kullanıcıda test ettim fakat aynı sorunum çözülmedi. Konsoldan sfc/scannow komutunu denedim, onarma tamamlandıktan sonra yeniden başlattım ama maalesef yine işe yaramadı.
Bazı konularda virüs veya kayıt defterinde bozukluklar olabileceği yazılmış. Malwarebytes ve Windows defender ile tam tarama yaptım fakat virüs bulmadı ayrıca CCleaner ile kayıt defterindeki hataları da düzelttim. Bunların hiçbiri sonuç vermedi, çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı