Bu edebiyat niye böyle saçma?

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 5B
Valla bizim bir edebiyat hocamız vardı. Bir edebiyat hocası ancak bu kadar olabilir. O derece iyi bir hoca.
Şimdiki ise uyuzun teki, yüzünü görmek moralimi bozuyor resmen :D

Aynen, tip tip hocalar var. Mesela bizim dil anlatımcı tam bir edebiyat adamı. Adam çocuklara ''sessiz olun'' demek yerine ''sessizliğin saltanatı!'' diye bağırıyor. :D

Fizikçilerin güzel bir şarap eşliğinde iyi bir puro ile güzel bir şiire hayır diyeceklerini düşünüyor olmanız zaten eksiklik.

"Evrenin dili" olarak nitelendirilebilecek olan matematiği, teorik fizik ve/veya diğer fizik türlerinde sürekli düşünüyor olabilmeniz için hesap makinesi lezzetinde olmanız gerek... ne yazık ki mühendislerimizin en büyük problemi bu lezzette inat etmeleri.

Pekala 3 saati fazla bulabilirsiniz ama şunların lezzetine varmanız için bir çözüm öneriniz neden yok?

Sayısalcıların edebiyat, dil ve anlatım ve tarih görmesi tam bir saçmalık... Ben sayısalcıyım ve 3 saat edebiyat görüyorum. Haksızlık. Onun yerine 5 saat fizik olabilirdi.

Hocam ben lisede 4 sene boyunca Edebiyat, Dil ve Anlatım'ın zirvesini yaşadım. Yüzlerce sayfa not ezberlerdim :) Seviyordum ben nedense ama hoşuma gidiyordu. TM derecem MF derecemden daha iyi geldi hatta. Gittim Tıp seçtim sonra gerçi :)

Ben ne sayısal nede sözel seviyorum. Kahvehaneye çaycı mı olacağım belli değil :D
Veri tabanı falan oluştururum artık.

Hüsnü abi şu tarihler arasında şu kadar çay içti, şu kadar şeker kattı, şu kadar borcu var falan :)

Sayısalcıların edebiyat, dil ve anlatım ve tarih görmesi tam bir saçmalık... Ben sayısalcıyım ve 3 saat edebiyat görüyorum. Haksızlık. Onun yerine 5 saat fizik olabilirdi.

Edebiyat neyse de Dil Anlatım ve Tarih'i YGS'de yapacaksın. Dil Anlatım'ın konuları 11. sınıfta en fazla 10 ders saati yer kaplar. 12'yi bilmiyorum. Dil Anlatım öğretmeninize eski konuları tekrar etmesini ve o konularla ilgili test çözmek istediğinizi söyleyin kendiliğinden yapmıyorsa. 11'deyim, bu sene üç senenin konularını işleyecek ve YGS Türkçeyi bitireceğiz mesela. Tarih görmek zaten bence hiç de saçma değil. YGS'de çıkacak olması bir yana hayatta sadece Fizik Matematik bilmen yetmez. Edebiyat da aynı şekilde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı