Bu forum niye böyle sinir bozucu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir süre soruna cevap gelmedi diye burayı ne biçim gömmüşsün. Öne çıkarırsan mutlaka cevap gelir zaten. Moderatörler konu başlıklarını ve içeriklerini hem yazıma hem de görünüme uygun şekilde ayarlayıp en iyi hale getiriyorlar. Türkçe kuralları da önemlidir zira Türkiye'de yaşıyoruz ve burası bir sohbet alanı değil, insanların okuyacakları bir yer. Hem yazım hem de görünüş ve akıcılık bakımından en iyisi bu.
Bak mesela hangisini sevdin:

1-meraba bana çok ACİL yardım lazım PC AÇILMIYO HEMEN YARDIM EDİN!!!!!!!
2-Merhaba, bugün bilgisayarımı açmaya çalıştım ama açılmadı. Yardımcı olabilir misiniz?

Burada böyle şeyler için hesabın silinmez. En kötü konuyu açmazlar. Cevap gelmeme kısmına gelince, buradaki üyeler maaşla çalışmıyor. Bizim de bir hayatımız var, 7/24 PC başında değiliz. Bilmeyen kişiler de yanlış yazmak istemiyor. Bu yüzden bilenler gelene kadarki sürede konun aşağılara düşmüş olabilir. Böyle olunca da göremedik. Bu yüzden bir foruma gelmeden önce kurallarını okumalısın. Baksaydın öne çıkarabileceğini görürdün.

2 Hafta boyunca Öne çıkarttığım konuma cevap gelmedi.
G4560 sistem "Device\RaidPort0 aygıtına sıfırla komutu verildi" sorunu

Perşembe gününden beri cevap beklediğim diğer konum.
Chassis Fan Hızı Kontrol Etme

Öne çıkartmakla pek alakası yok açıkası.

Herkes ''ÇOK ACİL YARDIM EDİN İLK ÖNCE BENİM KONUMU CEVAPLAYIN UP UP UP'' yazsa burası çok karmaşık, düzensiz ve kötü bir ortam olurdu. Buranın kuralları, düzeni açık ve net. Ayrıca konuyu öne çıkar diye bir özellikte gayet iyi. Bu sayede konularınızı bir çok kişi görebiliyor. Zaten cevaplanmayan konu olmuyor sosyalde. En kötü 2 3 gün içinde cevap bulabiliyorsun. Sen sadece burayı başka forumlarla karıştırmışsın. :)
Aynı şekilde bu arkadaşın mesajı için de geçerli. Haftalarca öne çıkarttığım konuma cevap bulamadım.

Cevap verme durumu bence şöyle; o soruyu gören kişiler konu hakkında bilgi sahibi değildir haliyle cevap vermiyorlardır. O konu hakkında bilgisi olanlar ise o an aktif olmayabilir ve bu da konunun gözden kaçmasına sebep olabilir. Ya da soruyla ilgili bilgisi az olan da yanlış yönlendirme yapmayayım bilenler cevaplasın diye beklerken konu gözden kaçabilir.

Türkçe konusunda bende bir ara kafayı bozmuştum ama alıştım ve aklıma yatmaya başladı 3-5 kere ceza aldıktan sonra alıştım. Ayrıca bunun bana gerçekten faydası olduğuna inanıyorum. Bilgisayar başında forum harici bir yerde yazacakken aptal aptal değil gayet anlaşılır bir şekilde yazıyorum. Zaten bu alışkanlık haline geliyor ve bir kazanç oluyor senin için.
2. olarak kimse üyenin yeni olup olmasına bakmıyor. İnsanlar kayıt olduğu gibi konu açıyor ve cevaplanıyor.
3. konu ise moderatör düzenlemesi bu gayet doğal bir şey insanların karşısına okunabilir bir metin çıkarıyorlar ayrıca içeriğini kontrol etmiş oluyorlar yoksa küfürlü, gereksiz bir sürü konu kol gezecekti forumda.
4. Kimse bu forumda birine af atıp kaçmıyor. Zaten bura da terbiyesiz iş yok barınamaz barındırılamaz! Efendi gibi cevap vermek zorundasın.
Ayrıca 1 konuya cevap verilmedi diye bu kadar gereksiz işe bulaşılmaz, ağlanılmaz. Forum da ki insanları etiketlersin, öne çıkarsın ama 1 konuya cevap verilmedi diye upuzun saçma bir metin yazılıp forumdaki insanlara b*k atılamaz.

Arkadaşlar güzellikle konu açıp gerektiğinde öne çıkaran kişiler elbette cevap buluyor. Bazı ince konulara geç cevap gelmesi de güzel bir şey, en azından başkaları gibi yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelere maruz bırakmıyoruz kimseyi :) Soruyu sorup ortadan kaybolan, cevapları karşılıksız bırakanlar da oluyor bizim açımızdan bakarsanız, biz onlara bu kadar sert tepki göstermiyoruz şahsen :)

Ben son zamanlarda internette arattığım çoğu problemin çözümünü gerçekten, katıksız bir şekilde söylüyorum ki, yine Technopat Sosyal adresinde buluyorum.

Yeni üyeler kurallara ayak uydurmakta elbette ufak sıkıntılar yaşayabilir. @Silinen üye gibi anlayışlı ve güler yüzlü karşılarsak (!), durumu izah edip yardımcı olmaya çalışırsak onlar da sempati duymaya başlayacaktır zaten buraya karşı :)

@ZubizukTumTum Keşke yalnızca Recep Abi'yi etiketlemeseydin, takip edersen bu sıralar biraz yoğun olduklarını göreceksin. Teknik konularla ilgilenebilen başka kişiler de var, aslına bakarsak açtığın bazı konuların birebir kopyaları bile var :) Yanıtladım konularını takip edersen çözüme yürürüz. Yöneticilere karşı biraz anlayışlı olursanız daha yaşanılabilir bir alan olur burası. Onların sizler için çabaladığı kadar, sizlerin onlar için çabalamadığını da unutmamak lazım.

Arkadaşlar güzellikle konu açıp gerektiğinde öne çıkaran kişiler elbette cevap buluyor. Bazı ince konulara geç cevap gelmesi de güzel bir şey, en azından başkaları gibi yanlış bilgilendirme ve yönlendirmelere maruz bırakmıyoruz kimseyi :) Soruyu sorup ortadan kaybolan, cevapları karşılıksız bırakanlar da oluyor bizim açımızdan bakarsanız, biz onlara bu kadar sert tepki göstermiyoruz şahsen :)

Ben son zamanlarda internette arattığım çoğu problemin çözümünü gerçekten, katıksız bir şekilde söylüyorum ki, yine Technopat Sosyal adresinde buluyorum.

Yeni üyeler kurallara ayak uydurmakta elbette ufak sıkıntılar yaşayabilir. @Silinen üye gibi anlayışlı ve güler yüzlü karşılarsak (!), durumu izah edip yardımcı olmaya çalışırsak onlar da sempati duymaya başlayacaktır zaten buraya karşı :)

@ZubizukTumTum Keşke yalnızca Recep Abi'yi etiketlemeseydin, takip edersen bu sıralar biraz yoğun olduklarını göreceksin. Teknik konularla ilgilenebilen başka kişiler de var, aslına bakarsak açtığın bazı konuların birebir kopyaları bile var :) Yanıtladım konularını takip edersen çözüme yürürüz. Yöneticilere karşı biraz anlayışlı olursanız daha yaşanılabilir bir alan olur burası. Onların sizler için çabaladığı kadar, sizlerin onlar için çabalamadığını da unutmamak lazım.
Hocam fakat zaten kurallar belli. Sistem belli. Burada yapacak bir şey yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı