Bu Fiyat Aralığında Bu Sistem Alınır mı?

Akyoldas

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işlemciyi 2600x yapın 1080p oynayacaksanız ne olur ne olmaz. Güç kaynağını 80 plus yapmak mantıklı. RAM de 16 GB çok çok daha iyi olur.

O sistem 5000 TL ye toplana bilir bence.
Bakın hocam.
İ5-9400F işlemcisi Ryzen 5 2600 işlemcisinden daha güçlü. Oyun testlerine baka bilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 4300.png
    4300.png
    62 KB · Görüntüleme: 48
  • 5500.png
    5500.png
    79,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:

R5 2600x ile değiştirip +8 koymayı düşünüyorum, düşünceleriniz nedir? Sadece 8 RAM ekleyip'de alabilirim, kararsızım.
Hocam eğer 5-6 yıllık bir şey istiyorum ve yayın render vb şeyler yapıcak derseniz güzel olur fakat üstte arkadaş i5 9400f ile toplamış 2 bilemedim 3 yıllığına kullanıcam ve yükseltme yaparım dersen arkadaşın topladığını al.

Hocam eğer 5-6 yıllık bir şey istiyorum ve yayın render vb şeyler yapıcak derseniz güzel olur fakat üstte arkadaş i5 9400f ile toplamış 2 bilemedim 3 yıllığına kullanıcam ve yükseltme yaparım dersen arkadaşın topladığını al.
Her ikisi Render Ve Oyun açısından iyi. Ama AMD çoklu çekirdek sayesinde Render de daha iyi iş çıkarıyor. Oyunda yüksek FPS almak istiyorsa İntel almalı.

Oyun + render olarak düşünüyorum. Ekran kartı MSI 1660ti gaming almayı düşünüyorum işlemci r5 2600x yinede kararsızım. 5 yıl götürmeli ve ryzen 3.nesili beklemelimiyim? Şu an yurtdışındayım 1 hafta sonra Türkiyeye dönüyorum ekran kartı 2000 lira 1660ti bulunduğum yerde.

Oyun + render olarak düşünüyorum. Ekran kartı MSI 1660ti gaming almayı düşünüyorum işlemci r5 2600x yinede kararsızım. 5 yıl götürmeli ve ryzen 3.nesili beklemelimiyim? Şu an yurtdışındayım 1 hafta sonra Türkiyeye dönüyorum ekran kartı 2000 lira 1660ti bulunduğum yerde.
O zaman 3.nesili bekleyin derim.
Her ikisi Render Ve Oyun açısından iyi. Ama AMD çoklu çekirdek sayesinde Render de daha iyi iş çıkarıyor. Oyunda yüksek FPS almak istiyorsa İntel almalı.
Maalesef 9400f'in 6/6 ile alacağı performans renderde ve yayında 2600'un yerini tutamaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı