Bu zamanda sistem alınır mı?

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 6 yıldır laptop kullanıyorum. Hem laptopum eskidi hem de artık şöyle güzel bir sistem dizmek istiyorum. Sorum şu. Sistem almak için yanlış bir zaman mı yoksa geçen sene yaşadığımız gibi bekledikçe fiyatlar daha da artacak ve toplamadığıma pişman olacak mıyım?
Sistem şu: Aquarius 5AN – Game Garaj
Özelleştirmeler olarak:
İşlemci: Ryzen 5 1600 12nm AF
Anakart: ASUS B450M-Dragon 3466MHz (OC)
Ekran Kartı: INNO3D GeForce GTX1660 Super
Bellek: Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 16CL
M.2 SSD: Crucail P1 500 GB 1900/950 Mbps
PSU: Game Garaj 550Watt 80+ Bronz
Kasa fena gözükmüyor ve 4 fanı var. Ayrıca işlemcinin yanında Wraith Prism işlemci soğutucu da geliyor.

Dolar 1.7 iken sistem alınmayacağını söyleyenler vardı.
Bu zamana kadar rakamlar neredeyse yer değiştirdi. Yani alınır. :)

Doların hiçbir zaman düşeceğine inanmıyorum ama bence şu an alma çünkü mesela kasayı aldın bir sorun çıktığında git gel yapman lazım oda şu an pek mümkün değil bence yazın ortalarında tedbirler kalkmaya başladığında al derim iyi günler.

Fiyat zaten çok uçuk görünmüyor. Fiyat/Performans olduğu için alabilirsin. Ancak bunu kimse bilemez. Dolar düşebilir. Tamamen risk. Şimdi almayıp beklersende dolar çok yükselebilir. Yani tamamen şans ve riskten ibaret. Karar senin. Kimse kesin cevap veremez. Ama bu fiyata bu bilgisayar süper.

Özelleştirme de anakartı değiştirdim zaten.
Güncel fiyat kaç tl oldu peki?
Bak sana bir tavsiye vereyim. Donanım arşivi yarın F/P topladığı uygun fiyatlı bir bilgisayar videosu gelecek. Her zamanki gibi iyi olacağından eminim bu bilgisayardan önce onu bir incelemeni tavsiye ederim. Daha düşük bir fiyata daha iyi bir bilgisayar toplar belki.

Güncel fiyat kaç tl oldu peki?
Bak sana bir tavsiye vereyim. Donanım arşivi yarın F/P topladığı uygun fiyatlı bir bilgisayar videosu gelecek. Her zamanki gibi iyi olacağından eminim bu bilgisayardan önce onu bir incelemeni tavsiye ederim. Daha düşük bir fiyata daha iyi bir bilgisayar toplar belki.
5000 TL. Ama ben halihazırda zaten 480 GB bir SSD'ye sahibim. Eğer onu kullanmayı tercih edersem ürün 4650 TL'ye kadar düşüyor. Donanım Arşivini beklemek mantıklı ama. Umarım iyi bir şey ortaya çıkar da faydalanırız.

5000 TL. Ama ben halihazırda zaten 480 GB bir SSD'ye sahibim. Eğer onu kullanmayı tercih edersem ürün 4650 TL'ye kadar düşüyor. Donanım Arşivini beklemek mantıklı ama. Umarım iyi bir şey ortaya çıkar da faydalanırız.

Donanım arşivinin şu ana kadar neredeyse hiç şikayeti olmadı kullanıcılarının. Eminim yine iyi bir iş çıkaracaktır. Bir de Vatan Bilgisayar'daki hazır sistemleri ve İtopya'daki hazır sistemleri incelemenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı