Steam "Bu hesabın dolandırıcılık için kullanılmış olduğu görünmektedir" uyarısı

Murat Salmanow

Centipat
1685863115371.png

Öncelikle arkadaşlar, asla ve asla CC vs çalıntı kredi kartı kullanmadım.

Ben bir bıçak satın almaya çalıştım. Tekte 4300 TL yatırmaya çalıştım. Çok fazla deneme attım.
Bir kullanım dışı gibi bir şey çıktı. Ticket açtım düzeldi fakat 4300 TL yatıramadım.
800 TL yatırabiliyordum. Çok sayıda 800 TL yatırdım ve bıçağımı aldım ve çok mutlu oldum.

Ertesi gün hayatımda aldığım ilk bıçak olduğu için bayağı sevinçliydim fakat bir anda böyle bir uyarı geldi.
Ardından 1 saat sonra bıçağım gitti ve bugün bütün para banka hesabıma geri yattı.
Ben kendi kartımı, babamın kartını ve annemin kartını sürekli bu hesabım için kullanıyorum fakat desteğe annemin kimlikle fotoğrafını attım çünkü bu 800 TL'lik bakiyeleri. Onun kartından yatırdım ve destek bana uyuşmuyor dedi. Herhalde babamın ve benim kimlik kartımı da isteyecekler sanırım, şöyle bir durum var babamın ve benim:
Yeni T.C kimliğimiz yok, eskisi işe yarar mı acaba? Halen cevap vermiyorlar.
Tahminimce sorunun problemi Steam'in 3D Secure kullanmaması.
Nasıl açabilirim acaba? Ben bayağı kart kullandım. Kendi Papara kartım, annemin kartı babamın kartı, fakat bu büyük alımı annemin kartı ile yaptım ve ID doğrulamayı annemle yaptım ve böyle bir cevap geldi.

"Şu anda size, mesajınızı yazdığınız dilde yardımcı olacak kimse yok, bu yüzden İngilizce yanıt veriyorum. Bu şekilde, size mümkün olan en kısa sürede yardımcı olmaya başlayabiliriz. İngilizce yerine tercih ettiğiniz dilde yanıt verebilirsiniz.

Unfortunately, the name on the ID does not match the information entered in Steam when these credit Card were used.

Please check your records and reply with updated identification when available.

Additionally, we also require the information for the cards ending in 68, 68 and 07.

Steam Support.
Rudy."

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekle tekrar görüşün böyle olması normaldir pek de sorun teşkil etmiyor.

Destek 13 saattir yanıt vermiyor ve ID uyuşmuyor diyor fakat bizim T.C.'ler eski kimlik ve yenisini asla alamam son 2 ay içinde acaba eskisini kabul ederler mi? Ve büyük alım satımı annemle yaptım ve onun T.C.'sini attım fakat kabul etmedi uyuşmuyor dedi.

Geri
Yukarı