Bu insanlar bu arabaları nasıl alıyor?

bershead

Kilopat
Ya ülkemizde aç çok fakir çok, herkes para yok diyor. Yola bir çıkıyorsun her yer Mercedes, her yer BMW abi. Bu insanlar parayı nereden buluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
85 milyon insanın hayat şartlarını eşitleyemeyiz, kimisinde hiç araba yok kimisinde karısı kendisi oğlunda 3 araba var. Ama sizin de yaptığınız gibi yıllardır bu millet 1 araba almayı çok lüks muazzam ve hele de BMW, Mercedes gibi bir araba ise ulaşılmaz zenginlik göstergesi gibi görüyor.

Yıllarca insanlar ne dedi? Daha doğrusu kendine neyi layık gördü?

-Asgari ücretli iPhone alıyor!
-Bu ne kardeşim otoparklarda yer bulamıyoruz.
-AVM'ler dolu herkes yemek yiyor.

İşte bu söylemleri sonucu bugünlere geldik. Hadi şimdi gidin 20 bine iPhone alın, 300 bine bırak Mercedes'i Dacia alın...

Üzgünüm ama yıllarca iPhone almak, araba almak, AVM'de yemek yemeği kendine lüks gören bir zihniyetin sonu böyle olur.

Burada sorulması gereken soru sizce insanlar BMW, Mercedes'i nasıl alıyor mu? Yoksa "neden her insan gibi hayatım boyunca çalışsam da bu arabalara binmeye hakkım yok, neden alamıyorum?" mu olmalıydı?

Son düzenleme:
Dışarda gördüğünüz çoğu mercedes,bmw 5-6 yıl öncenin arabası o zamanlar ulaşılması en azından şimdiye kıyasla daha kolaydı buyüzden lüks arabalar görebiliyoruz.Bence bundan sonra çok zor lüks arabalar görebiliriz alanlarda kredi ile ancak alabilir diye düşünüyorum.

Arkadaşım ülkemiz de para kazanmak zor ve ülkemizin zenginliklerine ulaşmak zor gideceksin Almanya'ya sonra Almanya da emekli olup Türkiye'ye geleceksin mis gibi hayat hele şimdi euro alanlar seviniyor euro olmuş 10TL maşallah.

Arkadaşım ülkemiz o kadar çok fakir değil sadece para kazanmak zor ve ülkemizin zenginliklerine ulaşmak zor gideceksin Almanya'ya sonra Almanya da emekli olup Türkiye'ye geleceksin mis gibi hayat hele şimdi euro alanlar seviniyor euro olmuş 10TL maşallah.
keşke ülkemiz güzel yönetilsede mutluluğu başka ülkelerde aramasak

Hayatım boyunca faize girerek haram bir şekilde borç ödersem bende alırım.
Sayın cumhur başkanımız erken seçime izin vermiyor bir süre daha ya böyle olacağız ya da sayın cumhur başkanımız düzeltecek her şeyi.

Ülkeyi batıran "sayın" cumhurbaşkanımız. Ülkeyi mi düzeltecek?

Ya ülkemizde aç çok fakir çok, herkes para yok diyor. Yola bir çıkıyorsun her yer Mercedes, her yer BMW abi. Bu insanlar parayı nereden buluyor?

Hocam öyle değil işte. Sen o arabayı pahalı diye zenginlik göstergesi sanıyorsun. Altında lüks araba var demek yerine neden bu arabanın fiyatı 2-3 kat daha fazla diye sormuyorsun? Ayrıca abarttığınız kadar ülkenin karış karış her yerinde Mercedes yok. Şahsen ben her mahallede en az 5 tane Tofaş görürüm.

Geri
Yukarı