F1 Arabaları

2013 F1 arabaları mı ? daha karizmatik yoksa 2014 mü ?

• Oy verenlerin toplamı
    15

Rammstein24

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2009'dan beri f1 yarışlarını izledim ve her sene arabalara baktım daha güzel oluyordu. Geçen sene f1 arabaları çok karizmatikti fakat bu sene arabaları bozdular.

2013
ferrari-f1-2013.jpg

2014

images.jpg

1596712_733203106704651_25307964_o.png

Sizce hangisi ?

Dosya Ekleri

• indir.jpg
    indir.jpg
    10,4 KB · Görüntüleme: 428
Son düzenleyen: Moderatör:
F1 araçları turbo motora geçtiği için sideportlar genişledi bu görsel olarak güzel. Eskiden arka kanatlar daha heybetliydi şimdi ufaldı ancak bu değişikliğin 2014 kurallarıyla alakası yoktur. Araç burnu ise FIA'nın önceki araçlardaki kazalarında çarpan aracın diğer aracın üzerine çıkması nedeniyle burunlarını düşürmek istedi(güvenlik unsuru). Ancak tasarımcılar arabanın altına hava alabilmek için kendi tasarımlarını ortaya çıkardı ve 2014 senesinde çok kötü burunlar ortaya çıktı. Asıl amaçlanan burun yapısı Mercedes, Ferrari gibi araçların burnuna benzerdi. Ancak ortaya Caterham, Force India'nın burunları gibi burunlar çıktı :) Ön kanat ise, yine daha şık hale geldi bence. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı