Bu meme ne anlatıyor?

yigitrocks

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu meme ne anlatıyor? Gerçekten 1 saattir oturdum düşünüyorum ama çözemedim. Biliyorum çok kolay bir şey büyük ihtimal ama anlamadım. Gözünüzü seveyim anlayan biri anlatsın.
1601223413839.png

Mıknatısın aynı kutupları hani birbirine değmez ya. Burada 6. yaşındayken çoğu kişinin yaptığı hareket olan mıknatısın aynı kutuplarını birbirine değdirmeye çalıştığını anlatmaya çalışmış.

Küçükken mıknatısların zıt kutuplarının birbirleri ile birleşemediğini bilmediğimizi ve birleştirmeye çalıştığımızı anlatıyor. Ne olursa olsun birleştirmeye çalıştırırdık hani.
Denediniz mi bilmiyorum ama küçükken mıknatısların birbirini iten kısımlarını birleştirmeye çalışırdım. Burada da onu anlatmış.
Mıknatısın aynı kutupları hani birbirine değmez ya. Burada 6. yaşındayken çoğu kişinin yaptığı hareket olan mıknatısın aynı kutuplarını birbirine değdirmeye çalıştığını anlatmaya çalışmış.
Mıknatısın aynı tarafı asla birbirine değmez. Aynı 2 taraf birbirine yaklaştırılınca birbirlerini iterler.
Arkadaşlar benimde aklıma ilk sizin dediğiniz şey geldi ama başka bir şeymiş. Öyle diyor atan kişi.

Arkadaşlar memedeki bu mıknatıs aslında mıknatıs olarak değil başka bir şeyi ifade etmek için varmış. Hadi akıl yorup bugün bu memeyi çözüyoruz.
1601224761903.png

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı