Bu millet iflah olmaz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hatta aksine orda millete laf anlatmaya çalıştığımı belirtmişim en baştan Türkçe dersi alalım istiyorsan. Okuduğunu anla lütfen üslubuna dikkat et sonra siliyorsun mesajları.
@WinTime

Hatta aksine orada millete laf anlatmaya çalıştığımı belirtmişim en baştan Türkçe dersi alalım istiyorsan. Okuduğunu anla lütfen üslubuna dikkat et sonra siliyorsun mesajları.
@WinTime

Yeter kanka boşa zaman kaybısın 😂 üslübdan yeriz mute çok da koymaz. Mesaj silmedim birkaç harf hatası hepsi o :) burada kimseden korkum yok, olmaz olamazda. Saygıyı da hakedene veririm, haketmeyene ucundan vermem. Pek sizinde hakettiğinizide düşünmüyorum. Umarım dediğiniz gibi "iltica" yoluyla sınır dışı edilirsiniz iyi günler.

Atatürkün T.C'sini sevmiyorsan burda durma zaten.Evet Türkiye kötü durumda ekonomik siyasi vb. ama illa ki bir gün düzelecek.Buna inanıyorum.En azından inanmak istiyorum...

Not:Gıdecek parayı bulsan ancak bir ihtimal gidebilirsin.O da çok zor.
Hocam imkanı olan gider çoğu kişi.

Gençlerin milli değerlere olan saygı ve sevgileri her geçen gün azalıyor, her geçen gün ateist sayısı da artıyor. Peki sorun gençlerde mi? Bu arkadaşa kızmayın boşa kendince haklı sebepleri var. Yolun açık olsun kardeş inşallah istediğin yere gidersin. Türkiye’ye Euroları ezmeye gelen vatanseverlerden iyisin en azından.

Yeter kanka boşa zaman kaybısın 😂 üslübdan yeriz mute çok da koymaz. Mesaj silmedim birkaç harf hatası hepsi o :) burada kimseden korkum yok, olmaz olamazda. Saygıyı da hakedene veririm, haketmeyene ucundan vermem. Pek sizinde hakettiğinizide düşünmüyorum. Umarım dediğiniz gibi "iltica" yoluyla sınır dışı edilirsiniz iyi günler.
Tek bir cevabı olmayanın birinin ağlaması gibi daha çok, ağlamaya devam et boş romantik seni :D

Arkadaşlar bir şey soracağım. Şimdi sen gittin ben gittim herkes gitti ülkeden beyin göçü yaptı falan. Bu ülkeyi kim düzeltecek. Olmaz demeyin. Bakın bu zor zamanlar gelir geçer. Biri gelir dağıtır o gider biri gelir düzeltir. Bizim ülkede de mübarek zaten her 20 senede bir ekonomi çöküyor. Yani aslında bu devleti kurtarmak için her bir vatan evladının çalışması lazım. Mustafa Kemal Atatürk'ün Gençliğe Hitabesini okumanızı öneririm. Bundan 100 yıl önce senin ataların bundan daha zor zamanlarda sen 1-2 zor gördün diye mi dedelerin düşmanla göğüs göğüse çarpışırken ninelerin de mermi taşıdı. O yüzden mi köyün delisi bile olsa Tekalif-i Milliye emirleri çıkarıldığı zaman 2 çorabının 2 sini de verdi? Bakın abilerim, ablalarım, genç kardeşlerim bu devirde savaşlar silahla yapılmıyor. Amaçları zaten sizi yıldırıp ülkeden götürmek. Siz gittiğiniz zaman ''dış mihraklar'' olmasa bile +60 dayıların birilerin padişah ilan edip etmeyeceğini nereden biliyorsunuz?
Buraya Gençliğe Hitabeyi bırakıyorum. Okumak isteyen okur. İllaki gideceğim diyorsanız yolunuz açık olsun. Umarım orada bir şeyler başarıp insanlığa fayda sağlarsınız.

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Mustafa Kemal Atatürk

Hocam yanlış anlamayın bu ülkeden bir halt olmaz bence.

Milliyetçilik kasacaksanız düzgün kasın. Hala diyorlar ki bu vatan için savaşlar yapıldı şehitler verildi vesaire vesaire. O şehitler siz rahat yaşayın diye öldüler. Zaten geçmişte savaş yapılmış, egemenlik kazanılmış ve zorluk çekilmiş. Önceki nesiller siz rahat yaşayın diye ileriye ödeme yapmışlar. 21. Yüz Yılın Türk gençleri niye zorluk çekmek veya savaşmak zorunda? Zaten geçmişte biz rahat yaşayalım diye bu zorluklar çekilmiş. Hakları olan yaşamı istiyor herkes fazlasını istemiyor. "Rahata alışmışsın" diyen yobazların annesi babası da böyle. Kendi ailesi görmemiş ki çocuğuna göstersin rahatı. Marketten canının çektiği bir şeyi almak lüks değil haktır. Telefon almak lüks değil haktır. Tatil yapmak, alışveriş yapmak gibi şeyler lüks değildir, rahat değildir, ihtiyaçtır. Neden Almanya, Fransa, İtalya gibi gibi ülkeler zorluk çekmiyor? Neden Ruslar yazları tatile gelebiliyor da genç Türk gidemiyor? Tatile gidebilmek için ne lazım? Savaş mı, zorluk mu? Hepsi yapılmadı mı zaten? Daha ne istiyorsunuz "yobazlar". Sizin zihniyetiniz olduğu sürece insani haklar her zaman lüks olur. Bu arada kimse milliyetçi olmak zorunda değil, Atatürk milliyetçiliği de sizin anlattığınız "şey" değil. Sizin savunduğunuzdan daha çok ben savunuyorumdur ülkemi. Karşıma geçip Osmanlı veya Dinimiz diyen insanları görünce vatan millet sevgisi kalmıyor insanda. Halkın çoğu neredeyse Asimile olmuş durumda, kendini Türk sananlar bakıyorsun ki Arap oluvermiş fakat haberi yok. Sizin "rahat" dediğiniz ihtiyaçları destekleyen insanlar olmadığı sürece milliyetçilik kasıp asgari ücretle bütün hayatınızı geçirir ve ölürsünüz.

Zaten anca burda korkun olmaz delikanlı seni.

Tek bir cevabı olmayanın birinin ağlaması gibi daha çok, ağlamaya devam et boş romantik seni :D

Tek bir cevabı mı 😂😂😂 kör olsa söylemeye utanır. Ağlayanın kim olduğu ortada 😂😂 ahh ağlayacaksanız oynamıyorum benden bu kadar :) *etiketlemeyin lütfen* tabii körseniz veya akli probleminiz varsa yine etiketlersiniz o ayrı mesele :).
Zaten anca burda korkun olmaz delikanlı seni.

Sorma kardeşim vatanı sattım bazı "yobazlara" kalsa.

Haha 😂 "yobaz seni"

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı