Bu nasıl baba?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendine zarar verirsen hem annene hem de kardeşlerine sağlam bir darbe de sen vurmuş olursun. Kendini düşünmüyorsan onları düşün bari. Konuyu annenle ciddi şekilde konuşman daha iyi olabilir.

Bu konuyu hiç tekrardan annenle konuşmayı denedin mi peki ? Annen bu durumdan memnun mu o ne diyor ?

Annemle aynı durumdayız kendini yiyip bitiriyor. Ayrılamadığını söylüyor. Ailesi ona destek olmuyo biliyorum bende şahidim kalıcak yeri yok çalışma imkanı da
Aile bozmak gibi bir niyetim yok ama böyle bir olayda senin yerinde ben olsam annemi ve kardeşlerimi alır direk mahkemeye ve ya gerekli kurum dairesine gider dilekçe yazar davanın açılmasını beklerdim.Ve hapise atılmasını isterdim

En çok istediğim şey o ama anneme yalvardım. Yapamam diyo adalet yerlerde bir giren 2 güne çıkıyor diyo eğer çıkarsa başımıza bela olur diyo
Kendine zarar verirsen hem annene hem de kardeşlerine sağlam bir darbe de sen vurmuş olursun. Kendini düşünmüyorsan onları düşün bari. Konuyu annenle ciddi şekilde konuşman daha iyi olabilir.

Annem de çaresiz

Annenin tutunacak bir dalı var, kendi ayakları üzerinde durabiliyorsa oturup onunla konuş. Hem sana hem bize yaptığına çözüm bulmayacak mısın diye sor, fakat onunda eli kolu bağlıysa çok üzerine gidip üzme.
Bu gibi konulara buradan bizlerin yapacağı hiç bir yorum çözüm olmayacak hatta işleri daha kötü bir hale getirecektir. Size bakmakla sorumlu 2 kişi var bunlardan biri sorunlu ise diğerinden yardım talep etmen normal fakat bu işi yaşın küçük olduğu için yanlış yorumlayıp buradan aldığın tavsiye ile daha da çirkin bir hale getirmen mümkün, annen ile konuş.

Annemle aynı durumdayız kendini yiyip bitiriyor. Ayrılamadığını söylüyor. Ailesi ona destek olmuyo biliyorum bende şahidim kalıcak yeri yok çalışma imkanı da
Öyle görünüyorki annen bu kokuşmuşa birazda çocukları için katlanıyor. İlk fırsatta bir işe yada devlet yardımından faydalanmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında üzülerek söylüyorum yapabielceğimiz pek birşey yok şuanlık. Allah yardımcınız olsun.

Peki diğer kardeşlerine nasıl davranıyor? Sadece sana öyle davranıyorsa bunu tatlı dille sormayı deneyebilirsin ama onun gibi kişilere tatlı sözde konuşsan pek bişey değişmez ama önerimdir belli olmaz senin yazdığın kadar tanıyoruz babanı çünkü şu anlık.

O insanlıktan bile anlamaz her lafı yanlış anlayıp orayı burayı dökmeye başlıyo. Ciddi anlamda kafasına vurup öldüresim geliyo bazen.

Öyle görünüyorki annen bu kokuşmuşa birazda çocukları için katlanıyor. İlk fırsatta bir işe yada devlet yardımından faydalanmanızı tavsiye ederim. Bunun dışında üzülerek söylüyorum yapabielceğimiz pek birşey yok şuanlık. Allah yardımcınız olsun.

Bana da öyle diyor. Tek sen olsaydın bir dakika bile durmazdım ama kardeşlerin daha çok küçük diyor. Zaman her şeyin ilacı diyorlar. Ne yalan söyliyim 4 gözle ölmesini bekliyorum.

En çok istediğim şey o ama anneme yalvardım. Yapamam diyo adalet yerlerde bir giren 2 güne çıkıyor diyo eğer çıkarsa başımıza bela olur diyo

Annem de çaresiz
Annem sosyal hizmetlerde çalışıyor. Bir akrabamızın başına gelmişti. Önce annem şikayetten önce evi ayırdı. Ardından bir kaç tane derneğe üye etti. Ve ardından şikayette bulundu. Adamın üstünde bir köy evi var. Onu da alsak iş bitecek. Bu arada evi bilse bile birazcık samimi alt kesimi oturduğu mahallede oturursanız. Hiçbir şey yapamaz.

O insanlıktan bile anlamaz her lafı yanlış anlayıp orayı burayı dökmeye başlıyo. Ciddi anlamda kafasına vurup öldüresim geliyo bazen.
Sakın öldürüp başına dert alma biliyorum böyle bişey yapar mısın bilmiyorum da kendi başını belaya sokarsın bi herif için. Peki babanda alkol kumar vs. var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı