Bu sene okulda kalma olmalı mı ve sınavlar iptal olmalı mı?

Sınavlar olmalı. İyi ve kötü öğrenci nasıl ayırt edilecek daha iyi bir yöntemi olan var mı? Eğitim göremeyen çocuklar var farkındayım ama bunu diğer öğrencilere yansıtmak zorunda mıyız? Bu forumda eğitim göremeyen çocuklardan dolayı sınavlarının ertelenmesini kaç kişi kalpten istiyor maksimum %10. fiziki eğitimin yerini tutmasa da bir eğitim söz konusu herkes elinden geleni yapacak.

Bizim mahallede bir çocuk var. Durumları çok iyi değil ama çocuk çok zeki. Çok ders çalışıyor. Ama nereye kadar? Hoca ders anlatmıyor ona çünkü telefon tablet yok. Üzülüyorum ona. O yüzden yasaklanmasını istiyorum ki bu şekilde olan çok fazla çocuk var.

Bizim mahallede bir çocuk var. Durumları çok iyi değil ama çocuk çok zeki. Çok ders çalışıyor. Ama nereye kadar? Hoca ders anlatmıyor ona çünkü telefon tablet yok. Üzülüyorum ona. O yüzden yasaklanmasını istiyorum ki bu şekilde olan çok fazla çocuk var.
Mesajımda da belirttiğim üzere farkındayım. Ama elimizden gelen pek bir şey yok. O çocuk çok çalışıp hayatını kurtarma peşinde ve kitap yüzü dahi açmayan biriyle aynı kefeye konulmasını istemez.

Sınavlar olmalı, çalışan ile çalışmayan ortaya çıkmalı. Adam tüm dönem yattı, şimdi virüsü bahane ederek girmek istemiyor. Çoğu zaman ise interneti bahane ediyor. Oysa sadece internet değil, EBA TV var, ders kitapları var. Ders kitabını ilk defa bu sene beğendim. En azından bu dönem için sınav yapılmalı, en kötü ihtimalle ilk dönem notu yıl sonu notu olarak yansıyabilir.

Sınavlar olmalı, çalışan ile çalışmayan ortaya çıkmalı. Adam tüm dönem yattı, şimdi virüsü bahane ederek girmek istemiyor. Çoğu zaman ise interneti bahane ediyor. Oysa sadece internet değil, EBA TV var, ders kitapları var. Ders kitabını ilk defa bu sene beğendim. En azından bu dönem için sınav yapılmalı, en kötü ihtimalle ilk dönem notu yıl sonu notu olarak yansıyabilir.
Zaten 1 sınav olacak, öğretmenler virüs bahanesiyle fazla zorlamaz sanırım.
Coğrafya hariç. Hangi öğretmen siyasi Türkiye haritasının tamamını sınavda neden sorsun?!

Sınıfta kalma olmamalı. Ama virüs hazır mutasyon geçirmiş iken, bence olmamalı. Hadi mutasyon Türkiye'de olmasın. Sınav olalım. Ama bu yıl hiçbir şekil de sınıfta kalma olmamalı, düşünülmemeli bile. Ne öğrendik ki? Ne ile sınava gireceğiz. Kendim kitaplar ile çat pat bir şeylere yapmaya çalışıyorum. Oda en fazla 50 aldırır. O bile bir ihtimal.

Sınavlarda olmalı, sınıfta kalma da. Sınıfta her öğrenci aynı eğitimi aldığı gibi şimdi bilgisayar başında da aynı eğitimi alıyorsunuz. Ha benim bilgisayarım, internetim yok diyorsan o başka. Asıl bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler sınavlardan sizden yüksek puan alıyorlarsa oturun ağlayın.

Sınavlarda olmalı, sınıfta kalma da. Sınıfta her öğrenci aynı eğitimi aldığı gibi şimdi bilgisayar başında da aynı eğitimi alıyorsunuz. Ha benim bilgisayarım, internetim yok diyorsan o başka. Asıl bilgisayar ve interneti olmayan öğrenciler sınavlardan sizden yüksek puan alıyorlarsa oturun ağlayın.
Alakası bile yok abim siz öğrencileri robot ettiniz iyice aylardır evdeyiz ben işte çalışmak zorundaydım geri kaldım, pek çoğumuz yarı depresif ruh haline büründük ne bekliyorsunuz.
Hani zannediyorsanız yapsalar geçen başarılı sayılacak en az yüzde 75 kalır, çevremdeki öğrencilerin yarısı baskıdan intiharı düşünüyor. Çok basit sanıyorsunuz hayatınızı belirleyecek şeylerin böyle bir döneme denk gelmesini. Yap gitsin sınavı başarılı elbet bulunur ya başarısızlar onlar çöpe mi gidiyor? Yarın öbür gün bu devlet için çalışmayacaklar mı? Eğitimde başarılı başarısız mantığından bu ülke bu halde, her gencin yüksek maaşlar alması elbet mümkün olmayacak ama başarılı başarısız sınıflandırmasında oranlara dikkatli bakılınca tablo gayet net.

Yeni konular

Geri
Yukarı