Bu sene okulda kalma olmalı mı ve sınavlar iptal olmalı mı?

Ya daha doğru düzgün interneti yok kimsenin hocanın sesi traktör gibi çıkıyor üstüne bir de matematik dersi işliyoruz. Bu çoğu derste böyle bu arada benim gibi çoğu kişinin hanesinde risk grubunda olan insanlar var ben kara kara düşünüyorum ya virüs kaparsam diye tüm önlemleri alıyorsun ama nereden bilebilirsin ki bir yere kadar koruyabilirsin kendini böyle bir ortamda. Hadi sınava tamam neyse ama yani sınıfta kalmak çok trajikomik bir durum bence öğrencileri neden bu kadar zor durumda bırakıyorlar ki onu anlamıyorum.

Kalma olmamalı ve sınavlar iptal olmalı. Öneri olarak ta senede bir karne verilmeli, sene sonu korona azalırsa genel sınav yapılarak. İnternete doğru düzgün bağlanamayan binlerce öğrenci varken haksızlık olarak görüyorum ve yardım eli uzatmıyorlarsa da zorlanmamalı bence.

Sınavlar olmalı. İyi ve kötü öğrenci nasıl ayırt edilecek daha iyi bir yöntemi olan var mı ? Eğitim göremeyen çocuklar var farkındayım ama bunu diğer öğrencilere yansıtmak zorunda mıyız ? Bu forumda eğitim göremeyen çocuklardan dolayı sınavlarının ertelenmesini kaç kişi kalpten istiyor maksimum %10. Fiziki eğitimin yerini tutmasa da bir eğitim söz konusu herkes elinden geleni yapacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı