Sınavlar iptal olmalı mı veya ertelenmeli mi?

Yanlış anlamayın sınavlar iptal olsun demiyorum. Sadece fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. Sizce sınavlar iptal olmalı mı veya ertelenmeli mi? Ben canlı derslere bir kısmına giremedim ve bu yüzden dersleri tam anlayamıyorum. Girememenin sebebi ise benim bilgisayarım ve hocaların bitmeyen sıkıntıları ya kamerasında ya internetinde ya da çocuklarından bir sorun çıkıyor ve 15dk bunlardan gidiyor. Bu yüzden de ben kendim çalışmaya başladım ama hiçbir video veya kitap hocalardan daha iyi ders anlatamaz bence bu yüzden konuları anlamakta bayağı sıkıntı çekiyorum. Yine de yapabildiğimi yapabiliyorum. Sağlık konusuna da gelirsek madem sınavlar okulda oluyor biz o zaman neden okulda ders görmedik çünkü bir aralar okulları 2 haftalığına açtıklarında bir sıkıntı çıkmıyordu hem evden hem okuldan ders görebiliyorduk, sonuçta bütün önlemler alınmıştı ve hiçbir sıkıntı da çıkmamıştı ama bizim okulda sıkıntı çıkmamıştı. Diğer okulları bilmiyorum haberlerde de falan görmedim.

Şimdi 3 tayfa var bu tayfalar bana göre şöyleler. İptal olmasını isteyen tayfa koronayı ve uzaktan dersi bahane ederek sınavların iptal olmasını istiyor. Ertelenmesini isteyen tayfa konuya tam hakim olamadığı için biraz daha çalışacak zaman istiyor. Olmasını isteyende bir an önce sınav olup bu stresten, telaştan kurtulmak istiyorlar ve onlar bütün konulara hakimler. Bunlar benim fikirlerim yani yanlış anlamayın. Ben hem olmasını hem de ertelenmesini isteyen tayfadanım bunun sebebi sınava girebilirim ama ertelenirse de daha fazla çalışıp 70 alacağım notu 80 yapabilirim belki de ama hemen de olup kurtulmakta isterim.

Şimdi soruyorum. Sizce sınavlar iptal olmalı mı veya ertelenmeli mi?
Tarihleri bile verdiler bize açılır açılmaz okul sınav olacağız. Saçma oldu ama bir yandan da olması gerekiyordu.

Geri
Yukarı