Bu süresiz ban ne kadar doğru?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Wei Shen

Centipat
Netflix ile ilgili RTÜK haberlerini okurken denk geldiğim konuda eski bir üyenin ban yeme sebebini merak ettim? Ben 10 yılı aşkın ve herkesin sevdiği saydığı bir donanımhaber üyesiyim, buraya farklı bir ortam ve tat için geldim. Çok teknik bir paylaşım yapmıyorum buranın o kısmını seviyorum işte genel bir sosyal platform. Tartışmaları seviyorum.

Şimdi bu arkadaş Sense8 dizisindeki 8 kişinin aynı anda cinsel ilişkiye girmesini iğrenç olarak görmüş ve bunu yazmış diye tahmin ediyorum. Burada acımasız bir şekilde 5 yıllık üyeye süresiz ban vermek ne kadar adilce? Sense8 dizisindeki eşcinsellik ve grup yapılması iğrençti ve ben de bunu söyleyebiliyorum. Burada adam eşcinsellik iğrenç dememiş, iğrenç eşcinsellik ve aldatma demiş yani her türlü cinselliğin iğrençliği yapılmış demiş. Sadece paylaşmak istedim, bu gerçekten adil olmamış. İnsanlar fikirlerini buraya yazar ve yanlış doğru sizde eleştirir tepki gösterirsiniz ama böylesi trajikomik olmuş. Adam eşcinselleri öldürelim dememiş. :D Hologram ile ilişkiye girme mevzusuna çok güldüm. Netflix dizilerde sırf cinsel ilişki olsun diye yapmadığı şey kalmadı. Adam doğru söylüyor aslında ama kısıtlama yapamazsın orada yanlış işte. :) Üstünde ban yeme sebebi de yazıyor. :D Ve son olarak düzenleyeyim BBC yapımı dizilerde eşcinsellik fazla fazla var.

1111.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet yerinde yasaklama. O mesajında net bir şekilde anlaşılmasa da diğer mesajlarında gayet rahat anlaşılıyor geri zihniyetli olduğu.

Örneğin:

Türk kültürü için böyle yozlaşmış insanlık adabına aykırı pislik içeriklerin yasaklanmasından yanayım. BBC dizileri normal ama Netflix neredeyse çizgi filmde bile öpüşen geyleri izletecek. Aksiyon sahnesinde birden gaylar, lezbiyenler çıkıyor, amaç nedir?

Netflix’in eşcinsellik ve sevişme sahneleri bir espri konusu oldu artık. Ben de nefret ediyorum ama dizi veya film ile alakası olmayan sahneler olduğu için. Savaşın ortasında dans edilen Bollywood filmleri gibi geliyor.

Ama, Netflix yüzünden ahlakımız bozuldu diye çırpınan, belirli bir kitleyi hor gören ve hakaret eden birine de acımam. Haklı bir ban gibi duruyor. Bütün yorumlarını bilmiyorum o kişinin. Genelde yavaş yavaş çirkinleşme başlar. Belki de olayı başından engellemiş oldu yönetim.

Son düzenleme:
Önceki konuyu çok detaylı bilmiyorum, 2. sayfada kilidi vurmuşlar zaten, ağır anlaşamamazlıklar çıkmış.

Öncelikle şurada bir anlaşalım. Bu forumda ne cezanın süresini, ne de cezanın içeriğini sahip olduğunuz mesaj sayısı/beğeni sayısı ya da katılım tarihiniz değiştirmiyor. Kurallar varsa o burada barınan herkes için geçerlidir. Recep Baltaş yanlış yapsa onu da uyarırız, bak bu yönetici, yanlış yapsa da olur diye bir şey demeyiz yani.

Gelelim ban yediği konuya. Bizim halkımız çok ahlaklıydı da Netflix ülkeye girince ve yaygınlaşınca birden ahlak bozulması yaşamadık. Netflix'e para verenler erişiyor ve bu içeriklerden rahatsız olanlar para vermeyerek diziyi izlememe hakkına sahip. Ama para veren adamın sen neyi izleyip izlemeyeceğine karar veremezsin.

18 yaş altı da Netflix'e erişebilirsin. Benim kardeşim 17 yaşında. Netflix izliyor. Her ne kadar eşşek kadar da olsa arada bakarım ben ona ne yapıyor ne yapmıyor diye, bizim aramızda bunların lafı olmaz, açık açık söyleriz zaten böyle şeyleri.

Bunun dışında Netflix'e bile gerek yok. O diziye korsan ulaşmak 10 saniyeni almaz. Baştan sona, sıfır sansür ile izlersin. Ama hak bilen, hukuk bilen insanların para verdiği içeriği de kısıtlamaya kalkarsan tepki almak için kalkanlarını kaldıramazsın. Kaldırırsan da yıkarlar onu...

Ülkede zaten yeterince ahlak bekçiliği yapılıyor, TV'deki saçma sapan diziler bitti, sıra Netflix'e geldi.

Önceki konuyu çok detaylı bilmiyorum, 2. sayfada kilidi vurmuşlar zaten, ağır anlaşamamazlıklar çıkmış.

Öncelikle şurada bir anlaşalım. Bu forumda ne cezanın süresini, ne de cezanın içeriğini sahip olduğunuz mesaj sayısı/beğeni sayısı ya da katılım tarihiniz değiştirmiyor. Kurallar varsa o burada barınan herkes için geçerlidir. Recep Baltaş yanlış yapsa onu da uyarırız, bak bu yönetici, yanlış yapsa da olur diye bir şey demeyiz yani.

Gelelim ban yediği konuya. Bizim halkımız çok ahlaklıydı da Netflix ülkeye girince ve yaygınlaşınca birden ahlak bozulması yaşamadık. Netflix'e para verenler erişiyor ve bu içeriklerden rahatsız olanlar para vermeyerek diziyi izlememe hakkına sahip. Ama para veren adamın sen neyi izleyip izlemeyeceğine karar veremezsin.

18 yaş altı da Netflix'e erişebilirsin. Benim kardeşim 17 yaşında. Netflix izliyor. Her ne kadar eşşek kadar da olsa arada bakarım ben ona ne yapıyor ne yapmıyor diye, bizim aramızda bunların lafı olmaz, açık açık söyleriz zaten böyle şeyleri.

Bunun dışında Netflix'e bile gerek yok. O diziye korsan ulaşmak 10 saniyeni almaz. Baştan sona, sıfır sansür ile izlersin. Ama hak bilen, hukuk bilen insanların para verdiği içeriği de kısıtlamaya kalkarsan tepki almak için kalkanlarını kaldıramazsın. Kaldırırsan da yıkarlar onu...

Ülkede zaten yeterince ahlak bekçiliği yapılıyor, TV'deki saçma sapan diziler bitti, sıra Netflix'e geldi.
Hak veriyorum ama adam burada çocuklardan falan bahsetmiş, gençler elbet ister istemez erişecektir. Ben biraz ergenlerin özenmemesi ve bu sahnelere çok fazla erişmemesi için böyle konuştuğunu düşündüğüm için bu konuyu merak ettim. Bazı içerikleri düzgün diye izliyorsun hop karşına üst posttaki arkadaşın dediği gibi alakasız yerde değişik sahneler çıkıyor. Arkadaş Netflix'e kızmış olabilir. Neyse anlamış oldum teşekkürler.

Benim anlamadığım 2011 yılında üye olmuş birisi gelip şu an size bi' temiz sövse siz "8 yıllık üyesiniz, sövebilirsiniz" mi diyeceksiniz?

Buradaki kurallar herkes içindir, 8 yıllık üye için de 30.000 mesajlı üye için de yönetici için de.

Ban da gayet yerine. Kimsenin cinsel eğilimini aşağılayamazsınız. Asıl iğrenç olan başkasının cinsel eğilimini aşağılamaktır. Ban yediği iyi olmuş.

Bu millet şimdide Netflix'e sallıyor kardeşim beğenmiyorsan hoşuna gitmiyorsa izleme zorlamı izletiliyor alma üyelik olsun bitsin.Ayrıca oturup Netflix deki o sahneleri eleştireceğimize sokakta kadına uygulanan şiddeti ,tacizi çekmek yerine kadına yardım etmek gibi temel insanlık unsurlarını öğrensekde sonra sıra Netflix'e gelse.Yanı başımızdaki kadınlara sahip çıkmazken dizideki kadının sevişme sahnesine namus bekçiliği yapıyoruz. Genel konuştum bu arada.

İyi olmuş. Hatta az bile bu adamı savunana da yapıştıracaksın sınırsız banı. Sanki zorla izlettiriyorlar. Parayı basanın izlediği bir platform sana ne oluyor o zaman? Madem ''Netflix'' bu kadar iğrenç. İzleme arkadaş. Ben herkese ve her şeye karışan ahlak bekçisi ç... diye bağırıyor adam resmen. Ceza uygun olmuş. Ahlaktan bahsedeceksek ATV'de ki yengeli, bacılı, gerdekli, dövmeli diziler de benim ahlakımı bozuyor. ATV kapatın o zaman. Ulusal kanaldan çocukların da uyanık olduğu saatlerde bunları yayınlayınca bu gibi ç... ahlakı bozulmuyor ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı