Bu ülkede artık yaşamak istemiyorum

unnamed.png

Bakınız bu dünya siyasi haritasıdır. Gördüğünüz üzere altta ve üstte yüzlerce ülke bulunuyor. Bunların bir çoğundan iyi durumdayız. Ama sadece haritanın kuzeybatı tarafına bakıyor çoğu arkadaş. Burada savunduğum şeyi çok saçma yöne çekecekler de olacaktır. Kim istemez ki Türkiye'nin aralarından en iyisi olmasını ama bunu sadece ülkenin ismini vererek eleştiriyorsunuz ve doğru bulmuyorum bu şekilde eleştirmenizi.
Genel problem gerçekten insanlık.
Şunu idrak edebildiğimizde çözülecek her şey.

Beni asıl korkutan şey ülkeye aldığımız 4-5 milyon mülteci. Bizim devlet kendi halkını 90 senede anca yarım yamalak eğitebildi ve bu kadına şiddet olayları, hayvanlara işkence gibi şeyler hala çokça olsa da azalmaya başlamıştı. Biz şu an 20 yıldır sadece sosyal medya sayesinde çok daha fazlasının farkına vardık. Şimdi gidip dünyanın ahlaki yönden belki de en kötü ülkelerinden milyonlarca insanı bu ülkeye aldık, böyle bir eğitimi yapacak kapasite yok bizde çünkü kendi milletimizi bile zor eğitiyoruz. İnşallah şu anki veya gelecek hükümetler buna bir çözüm bulur yoksa bu sefer 20-30 senede çözeceğimiz problemleri 50-60 senede anca çözeriz.

Bence artık bu konuları açmamamız lazım, tamam, zihniyet çok kötü ama burada dile getirmek bize bir şey kazandırmıyor; geleceği güzel tutmak bizim elimizde. Yaşananlardan ders çıkarmalıyız artık şikayet etmek yerine Türkiye'de. Kendine pay çıkarmazsan zihniyet aynı kalır.

Dünya sağlık örgütü verilerine göre farklı ülkelerde 1 yılda öldürülen kadın oranları (milyonda):

Japonya, İngiltere Danimarka, İtalya, Polonya İsviçre, Yunanistan, İran, Gürcistan Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, İspanya.

Bu ülkeler bizden önde kadın cinayetleri konusunda o yüzden buradan farklı bir durum göremeyeceksiniz gitseniz bile.

Dostum bunu geçen de yazmamış mıydın? Bana mı öyle geldi? Sanki aynı böyle konuya böyle bir cevap yazmıştın.

İnsan Türküm dediğinde gururlanması gerekiyor ama maalesef Türküm demeye bile utanıyorum yabancılara.

Bir insan kendi milletinden kendi atalarından gurur duyar ama şu anda gurur duyabileceğim atalarımın başarıları var maalesef.
Yemin ediyorum bende. Almanya'ya gitmiştim uzun zaman önce. Orada İngilizce konuşarak iletişim kuruyordum tabii. Biriyle konuşurken nerelisin diyince "Türk'üm." deyince resmen yerin dibine girdim. (Almanlar Türkleri sevmiyorlar,ön yargılı yaklaşırlar. Ondan yerin dibine girdim dedim.) Vatansever (?) arkadaşlar alınmasınlar.
Söylemeyin o zaman Türk olduğunuzu. Eğer utanacaksanız hiç söylemeyin. Kendi ırkından utanan, özellikle Türk ırkından utanan insan Türk olsa ne olur. Demek ki size bahşedilen Türklük onurunu, gururunu ve şerefini taşıyamıyorsunuz. Tabi Türk'seniz. Evet şu günlerde ciddi manada bu şiddet olayları artmış bulunmakta ama bunu ırkınıza bağlamakla gerçekten hata yapıyorsunuz.

“Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir”. M. K. Atatürk​

Adalet kötü, eğitim kötü diyoruz ve bunların sonucunda ülkede yaşamak istemiyoruz diyoruz. Biride çıkıp demiyor ki ben iyi bir avukat, iyi bir siyasetçi, iyi bir bakan olucam vs.

Beni asıl korkutan şey ülkeye aldığımız 4-5 milyon mülteci. Bizim devlet kendi halkını 90 senede anca yarım yamalak eğitebildi ve bu kadına şiddet olayları, hayvanlara işkence gibi şeyler hala çokça olsa da azalmaya başlamıştı. Biz şu an 20 yıldır sadece sosyal medya sayesinde çok daha fazlasının farkına vardık. Şimdi gidip dünyanın ahlaki yönden belki de en kötü ülkelerinden milyonlarca insanı bu ülkeye aldık, böyle bir eğitimi yapacak kapasite yok bizde çünkü kendi milletimizi bile zor eğitiyoruz. İnşallah şu anki veya gelecek hükümetler buna bir çözüm bulur yoksa bu sefer 20-30 senede çözeceğimiz problemleri 50-60 senede anca çözeriz.
Gözünü morartıp kocam beni dövdü deseler adamın annesini bırakmıyorlar.Sosyal medya ile sosyal hayat düzelmez.

Söylemeyin o zaman Türk olduğunuzu. Eğer utanacaksanız hiç söylemeyin. Kendi ırkından utanan, özellikle Türk ırkından utanan insan Türk olsa ne olur. Demek ki size bahşedilen Türklük onurunu, gururunu ve şerefini taşıyamıyorsunuz. Tabi Türk'seniz. Evet şu günlerde ciddi manada bu şiddet olayları artmış bulunmakta ama bunu ırkınıza bağlamakla gerçekten hata yapıyorsunuz.
Sen sanki en has Türksün?

“Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir”. M. K. Atatürk​

Adalet kötü, eğitim kötü diyoruz ve bunların sonucunda ülkede yaşamak istemiyoruz diyoruz. Biride çıkıp demiyor ki ben iyi bir avukat, iyi bir siyasetçi, iyi bir bakan olucam vs.
Çok büyük bir etkeni unutuyorsun: Torpil.
Sen ne kadar çalışırsan ve medeni olursan ol torpilli birileri senin önünü kapatır.
Keşke hep gerçekten hak edenler hak ettiği yerde olsa, eminim ülke daha hızlı ilerlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı