Bu Video Gerçek mi?

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Youtube'de bir video ile karşılaştım. HD 5870 kart ile test yapıyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kart nasıl bu kadar iyi FPS veriyor şaşırdım açıkçası sizce gerçek mi? Yoksa yalan mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada da benzer değerler var. Eğer gerçek ise kart harika.
Ben bu videoların yalan olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ATI'nin Radeon 5870 ve 5970 model kartları birer efsanedir:) Zamanının ötesinde kartlardı. Yıllarca Nvidia'ı ezdiler resmen. O yüzden gerçek olma ihtimali yüksektir.

Ferhat Aydın buralardaydı bir zamanlar. Gerçektir videolar efsane karttır kendisi.

GTA 5 i normal presette, bf1 i high presette oynatmış daha da izlemedim zaten. Bu video daha çok alınır mı videosundan çok elinde varsa en iyi FPSyi nasıl elde edersin videosu olmuş. Döneminin güçlü bir kartıydı ancak pahalı, çok ısınan ve güç delisi bir karttı. Nvidia'yı ezdiler deyen arkadaş bence haksız. Nedeni ise bu bahsettiğim F/P, güç tüketimi/performans oranları karşılaştırıldığı kendi eş performans değerlerine sahip kartların gerisindeydi. Üzgünüm ancak bir AMD fanboyu olarak bu noktada doğruyu söylemek lazım. GTX serisinin ilk kartından itibaren AMD/ATI/RADEON (ne demek isterseniz) bir takipçi olarak kalmıştır. CES'te yeni tanıtılan kartları dahi NVIDIA performansına ancak yetişmiştir. Bu bir düşünce değildir. Gerçektir. RX 480 / RX 580 kartları serilerinin en güçlü kartları olmalarına rağmen GTX 970 1070 performanslarına ancak yetişmektelerdi. Peşisıra gelen Ti serilerinden ise geride kalıyorlardı.

Her ne kadar ısınsa da bence çok iyi kartlarmış performans olarak. Ben daha bu kart çıktığında 4 yaşındaymışım o yüzden bilemiyorum :D Düşük bütçelerde sistem kurarken eğer ki sıkıntısız bulunabilirse kullanılabilir , en azından idarelik.
Neredeyse GTX 1050 ye yetişiyor mu benim 1050'im sıkıntılı mı?

Son düzenleme:
Hayır GTX 1050’ ye yetişemez. HD 5870 günümüz için uyarlamak gerekirse GTX 750’ nin performansına yakındır.

2-3 sene önce ben R7 265 ile, GTA 5 1080p ve yüksek ayarlarda 45-50 FPS alıyordum. Gerçektir büyük ihtimal.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı