Bu yasağın akla mantığa sığan bir açıklaması var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Özel sektörün büyük çoğunluğu virüs olduğundan beri cumartesi çalışmalarını yapmıyorlar. Dediğiniz şekilde 1 hafta önce de ilan edilse bir şey değişmezdi. Muhteşem bir değişim olmazdı en azından. Çalışma yapılan sektörler için ise, Evet yasağa uyananlar şükür ki risk olan bir yere gitmiyorum diyecek. Mutlu bir haberle uyanacak. (yasak olduğu halde zorunlu çalışması gerekenler hariç)

Yiyecek stok durumunu zaten belirttim. 65 yaşındaki insanlarda bir anda karantinaya girdiler hazırlıksızdılar fakat devlet elinden geldiğince bu noktada hiç bir vatandaşı yanlız bırakmamaya çalıştı. İlla ki eksikler olur yanlışlar olur. Çok ekstrem bir durum yaşıyoruz. Kararlarında ekstrem çıkıyor olmasını yadırgamamak lazım. Bu noktada biraz daha sağ duyulu ve yapıcı olmak lazım.

Birde diğer arkadaşa yazdığınız cevap dikkatimi çekti. Yani kavramlara takılmış durumdasız ama her zaman teknik açıdan bu öyle olmayabilir. Yaşadığımız toplumun kültürel olarak dili farklı kullanma şekilleri var. Ankara'ya steş düştü, Ankara'nın ciğeri yanıyor desek, Ankara cansız bir kavram ciğeri yanamaz mı diyecektiniz merak ediyorum açıkcası. Arkadaşın da sistemden kastı bunu yürüten, kararlarını alan insanlardan bahsetmek istemiştir diye tahmin ediyorum.
Ne zamandır demagogsunuz? Okumanız da mevcut değil sanırım ki bir hafta demedim hiç. Ayrıca bir hafta İşe gitmediği için mutlu olacak olan azınlıklardan bahsediyorsunuz hala ki güvencesi vardır. Özünde, otorite kiminse haklı odur tavrınız mevcut. Yasak yasaktır, herkes uymalıdır kısmı ayrıdır, bunun öngörülmemiş psikolojik sonuçları olmaya müsaittir. O da ayrı bir durumdur.

Ankara özel isimdir ve her Ankara Valisi dediğinizde her insan aynı şeyi anlar. Sistem ise tek başına özel isim değildir ve herhangi bir insana içeriğinden ötürü bir şey anlatmaz, o sistemin şekilleri vardır ki onlar bile iradenin insafındadır.

Ne zamandır demagogsunuz? Okumanız da mevcut değil sanırım ki bir hafta demedim hiç. Ayrıca bir hafta İşe gitmediği için mutlu olacak olan azınlıklardan bahsediyorsunuz hala ki güvencesi vardır. Özünde, otorite kiminse haklı odur tavrınız mevcut. Yasak yasaktır, herkes uymalıdır kısmı ayrıdır, bunun öngörülmemiş psikolojik sonuçları olmaya müsaittir. O da ayrı bir durumdur.

Ankara özel isimdir ve her Ankara Valisi dediğinizde her insan aynı şeyi anlar. Sistem ise tek başına özel isim değildir ve herhangi bir insana içeriğinden ötürü bir şey anlatmaz, o sistemin şekilleri vardır ki onlar bile iradenin insafındadır.
Şahsım hakkında hala ileri/geri varsayımlarda bulunup şurda karşılıklı olarak yazıştığımız 3-5 mesajla bunu kendinize hak görüyorsunuz. Eşikleri aşmaya gerek yok. Fikir sunun. Eleştiri olacak ama yapıcı olsun. Dediğim gibi uzatmayada gerek yok.

Kendinize cevap hakkı doğduğunu düşüneceksiniz bundan sonra ki vereceğiniz cevapla ilgili olaral ben peşin peşin ona da cevap vereyim. Sizde boşu boşuna yazmayın. "Peki dostum, haklısın."

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı