Bu yasağın akla mantığa sığan bir açıklaması var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Millete kaç aydır evde kal evde kal diyorsun. Yanılmıyorsam saat 22:00 civarı 2 saat sonra başlayacak yasağı açıklıyorsun! Fırınlarda ekmek yok. Hazırlık yok. Bütün millet bir anda sokağa çıkıyor ne sosyal mesafe ne de izolasyon diye bir şey kalmıyor! Korona olmayacak varsa da korona oldu bu gece. Malesef hükumet için söylenecek söz kalmamıştır. 5 yaşındaki yeğenimi koysam en başa der ki belirli bir zaman önceden açıklayalım ki, fırınlar, marketler stok yapsın. Bir anda yığılma olmasın. Allah sonumuzu hayretsin diyerek sözlerimi noktalıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya kavga... Ekmek yerine birbirlerini yemişler bence. Yazık çok yazık... Yabancı medyasına nasıl düştüğümüzü düşünüyorum bende :(

Ekonominin yetmeyeceğini anlayınca (kabullenince) nüfus azaltma politikasına geçildi galiba :)

Gerçekten yapılan akıl dışı. Önceden haber verselerdi yine aynı şekilde yığılma olacaktı ama bu daha saçma oldu. Zaten bu süreci yönetemeyecekleri önceden belliydi. Corona tüm Avrupa'da varken bizde yoktu ne güzel şuan maalesef Dünya'da 9. sıradayız. Bu yasak çok önceden gelmeliydi. Kötü günler geçirdik sırada daha kötü günler var.

Ekonominin yetmeyeceğini anlayınca (kabullenince) nüfus azaltma politikasına geçildi galiba :)

Koronavirüs o derecede öldürücü değil ki. Ayrıca nüfus azaltma politikası için seçilebilecek en kötü tercihlerden biri olduğunu düşünüyorum, hükümeti göz önüne aldığınızda.

Koronavirüs o derecede öldürücü değil ki.

Yok dediğimi anlamamışsın sen :D onlarda biliyor alelacele yasağı çıkartınca birbirlerini yiyeceklerini :)

O kadar komik ki, neyse yazmaya başlarsam herhalde şu sosyal medyada eleştirip aleyhlerinde devlet tarafından dava açılanlardan olurum. Tek söyleyeceğim; asıl savaş bundan sonra başlıyor. Asıl evden çıkılmaması gereken zaman bugün itibari iledir. Sağlık Bakanına gerçekten üzüldüm. Hak edilmiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı