Buds FE alınır mı?

Hocam Android 11 ve altında scalable codec Android 12 ve üstünde seamless codec diye geçiyor.
Ses kalitesi olarak en optimize codec bu zaten bu cihazda aac veya sbc codec kullanacak haliniz yok bir fark var mı hissetmedim fakat oyun modunu falan açmak için bu codec gerekiyor ve neredeyse sıfır gecikme yapıyor varsa var 5 ms falan bir gecikme hissettiriyor.
Zaten bağlandığında otomatik codec seçiyor seamless codec seçilmesi gerekiyor seçilmezse kendiniz seçersiniz.
Kulaklığın içinde kendi işletim sistemi olduğu için ANC'yi falan bir cihaza bağlı olamadan bile açabiliyorsunuz.

Özet geçersek bu cihaz için en uygun codec seamless codec olacaktır zaten aac ve sbc var tek desteklediği onlarda seamless Codec'in yanında bir hiç.

Birkaç kaynağa baktım ve ANC özelliği Buds 2'ye göre daha kötü olduğu söyleniyor.
Şahsen metrobüste kullanıcaksanız Buds 2 almanızda fayda var Buds 2 ile FE'nin aralarında çok bir fark yok ayrıca.
Hocam genel olarak M2 metrosu ve Marmaray ile haşır neşirim. Gezmeye gideceğim zaman metrobüs kullanıyorum.

Codec mevzusu ile ilgili gördüklerim demek ki doğruymuş👍👍

Valla hocam ANC özellikli bir kulaklık dürüstçe söylemem gerekirse hiç kullanmadım. Belki kabloluda varsa pasif gürültü engelleme kullanmışımdır en fazla.

İlk kez tecrübe etmiş olacağım.

Alınabiliyorsan 100 150 daha ver Buds 2 al çok daha iyi olacaktır.

Geçenlerde arkadaş 1350TL gbi bir paraya Buds 2 almıştı.

Hocam genel olarak M.2 metrosu ve Marmaray ile haşır neşirim. Gezmeye gideceğim zaman metrobüs kullanıyorum.

Codec mevzusu ile ilgili gördüklerim demek ki doğruymuş👍👍

Vallahi hocam ANC özellikli bir kulaklık dürüstçe söylemem gerekirse hiç kullanmadım. Belki kabloluda varsa pasif gürültü engelleme kullanmışımdır en fazla.

İlk kez tecrübe etmiş olacağım.

ANC'yi ilk defa kullanacağım gün daha denemeden önce acaba nasıl olacak parazit veya dip ses gibi sesler çıkarır mı gibi şeyler düşünüyordum fakat hiçbir ses falan çıkmıyor yani bildiğiniz sesi yok ediyor evde tek başınıza bu kulaklıkta ANC açarsanız sanki boşluğa düşmüş gibi bir his veriyor hiçbir şey duymuyorsunuz.
Metrobüste falan ise kulaklık ses seviyesini kırmızıdan bir önceki ses seviyesine alıp ANC'yi açarsanız müzik dinlerken hiçbir şey duymazsınız.
Fakat bu Buds 2 için geçerli sizin yerinizde olsam Buds 2 alırdım.

Buds 2 ve Buds FE arasında öyle ahım şahım performans farkı yok deniyor ancak bakınca Buds 2, Buds FE'ye nazaran daha fazla özelliğe sahip olduğundan çok daha mantıklı olacaktır. Keza aralarında öyle çok fiyat farkları olmadığını da düşünürsek 100-150 daha verip Buds 2 almak benim gözümde daha mantıklı.

Renkleri de daha iyi hem :D

1699134084254.png

Şu anki kulaklığınız ile ses kalitesini aşağı yukarı karşılaştırmak gerekirse neredeyse aynı hissiyatı vereceklerdir. Buds 2 bass anlamında belki biraz kısık gelebilir.

Buds 2 ve Buds FE arasında öyle ahım şahım performans farkı yok deniyor ancak bakınca Buds 2, Buds FE'ye nazaran daha fazla özelliğe sahip olduğundan çok daha mantıklı olacaktır. Keza aralarında öyle çok fiyat farkları olmadığını da düşünürsek 100-150 daha verip Buds 2 almak benim gözümde daha mantıklı.

Eki Görüntüle 2003268

Şu anki kulaklığınız ile ses kalitesini aşağı yukarı karşılaştırmak gerekirse neredeyse aynı hissiyatı vereceklerdir. Buds 2 bass anlamında belki biraz kısık gelebilir.
Hocam bu grafiği AKG Type C ve Buds FE olarak da yapabilme imkanımız var mı?

Eki Görüntüle 2003268

Öğrenci indirimden yararlanmak istediğim için hesap açtım. Ancak Buds 2 için adam akıllı indirim yapmıyor Samsung.

ANC'yi ilk defa kullanacağım gün daha denemeden önce acaba nasıl olacak parazit veya dip ses gibi sesler çıkarır mı gibi şeyler düşünüyordum fakat hiçbir ses falan çıkmıyor yani bildiğiniz sesi yok ediyor evde tek başınıza bu kulaklıkta ANC açarsanız sanki boşluğa düşmüş gibi bir his veriyor hiçbir şey duymuyorsunuz.
Metrobüste falan ise kulaklık ses seviyesini kırmızıdan bir önceki ses seviyesine alıp ANC'yi açarsanız müzik dinlerken hiçbir şey duymazsınız.
Fakat bu Buds 2 için geçerli sizin yerinizde olsam Buds 2 alırdım.
Hocam dediğim gibi burada en verimli seçeneği tercih etmek elzem.
Kesinkes bir şekilde şunu alacağım gibisinden bir düşünceye sahip değilim.

1699136969152.png

Şöyle bir karşılaştırma atayım siz az çok tahmin edin.

Yorumlamak gerekirse uds FE bass anlamında biraz daha ön plana çıkan bir arkadaş. Mid tiz olarak dengeli diyebiliriz basitçe. Tizler güzel ama bassları daha çok hissedersin baskılayabilir.

Eki Görüntüle 2003316

Şöyle bir karşılaştırma atayım siz az çok tahmin edin.

Yorumlamak gerekirse uds FE bass anlamında biraz daha ön plana çıkan bir arkadaş. Mid tiz olarak dengeli diyebiliriz basitçe. Tizler güzel ama bassları daha çok hissedersin baskılayabilir.
Ben de genelde zaten basın ağırlıkta olduğu Metallica, Megadeth, Pantera gibi grupları çok dinleyen bir insanım.
Daha çok işime gelebilir gibi geldi. Belirli EQ ayarıyla gerekirse bas ve tizi iyi bir seviyeye getirebilirim eğer alırsam.

Son düzenleme:
Ben de genelde zaten bassın ağırlıkta olduğu Metallica, Megadeth, pantera gibi grupları çok dinleyen bir insanım.
Daha çok işime gelebilir gibi geldi.

Kişisel zevk diyelim. Alın o zaman hayırlı olsun diyelim.

Son düzenleme:
Ben de genelde zaten basın ağırlıkta olduğu Metallica, Megadeth, Pantera gibi grupları çok dinleyen bir insanım.
Daha çok işime gelebilir gibi geldi. Belirli EQ ayarıyla gerekirse bas ve tizi iyi bir seviyeye getirebilirim eğer alırsam.
Saydığın metal gruplarında bas değil tiz önemlidir. Gitar sesi tizdir. Bas ağırlıklı bir kulaklık alırsan gitarı doğru duyamazsın, baslar elektronik müzik-hiphop gibi türler içindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı