Buds FE alınır mı?

Makaleler
15
Merhaba.

Bu aralar bir Bluetooth kulaklık almayı düşünüyorum. Yıllardan beridir Samsung kullandığımdan genel anlamda bir ekosistemi oluşmuş oldu.
Açıkçası Samsung cihaza direkt uyumluluğu ve eğitim indirimi nedeniyle Buds FE almak mantıklı gelmeye başladı.

1360 liraya düştü indirim ile beraber. Şahsen fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum.

Biraz araştırdığımda ANC olduğunu gördüm. Metroda işime yarayacaktır😀
Ses kalitesi olarak tam bir bilgim yok.

Sizce Buds FE almaya değer mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Bu aralar bir Bluetooth kulaklık almayı düşünüyorum. Yıllardan beridir Samsung kullandığımdan genel anlamda bir ekosistemi oluşmuş oldu.
Açıkçası Samsung cihaza direkt uyumluluğu ve eğitim indirimi nedeniyle Buds FE almak mantıklı gelmeye başladı.

1360 liraya düştü indirim ile beraber. Şahsen fiyatının uygun olduğunu düşünüyorum.

Biraz araştırdığımda ANC olduğunu gördüm. Metroda işime yarayacaktır😀
Ses kalitesi olarak tam bir bilgim yok.

Sizce Buds FE almaya değer mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
O fiyarta Çin malı kulaklık almak yerine Samsung almak daha iyi. ANC performansından çok bir şey beklemeyin, uğultuyu keser ama konuşmalara çok bir şey yapmaz. 1500 lira bandına daha iyisini bulmak zor.
Bir de Samsung ekosistemini kurduysanız BT5.0'ın iki cihazda aynı anda kullanma özelliğini de kullanabilirsiniz.

Buds 2 kullanıyorum ANC falan efsane çalışıyor şahsen FE versiyonunda daha kötü olacağını sanmıyorum.
Ses kalitesi Buds 2'de bayağı iyi FE'den çok fark olmadığı söyleniyor.

Moderatörler benim için gerçekten önemli olan bir cümleyi silmiş.

Bass performansı açısından dinlediğim müzik gruplarını örnek verdim, silinmesi hiç iyi olmadı.

Metallica, Megadeth ve Pantera ağırlıklı olarak dinleyen bir insanım. Rock müzik kısmında şahsen iyiyse FE'yi tercih edebilirim.

Bass performansı açısından dinlediğim müzik gruplarını örnek verdim, silinmesi hiç iyi olmadı.

Metallica, Megadeth ve Pantera ağırlıklı olarak dinleyen bir insanım. Rock müzik kısmında şahsen iyiyse FE'yi tercih edebilirim.
KZ modelleri gibi Bass için özelleştirilmiş bir model değil, ekolayzer ayarı ile tatmin eder ama.

Metallica, Megadeth ve pantera ağırlıklı olarak dinleyen bir insanım. Rock müzik kısmında şahsen iyiyse FE'yi tercih edebilirim.

Şunu ekleyem bende fakat unutmayın ben FE kullanıcısı değil Buds 2 kullanıcısıyım.
Bas ve tizler oldukça güzel geliyor Dolby Atmos'tan ekolayzer yaparsanız çok daha iyi oluyor eğer yoksa Poweramp kullanabilirsiniz.

KZ modelleri gibi Bass için özelleştirilmiş bir model değil, ekolayzer ayarı ile tatmin eder ama.
Hocam o kadar üst düzey bir performans aramıyorum şahsen. Şu an kullandığım AKG Type C bana fazlasıyla yeterli.

Ancak kablolu kullanmak bazen metroda bir işkence gibi geliyor.

Hocam o kadar üst düzey bir performans aramıyorum şahsen. Şu an kullandığım AKG Type-C bana fazlasıyla yeterli.

Ancak kablolu kullanmak bazen metroda bir işkence gibi geliyor.

İnsan kablosuzdan sonra kabloluya dönemiyor bunu kesinlikle söyleyebilirim gibip Sennheiser momentum performansı alamazsınız maalesef ama bütçeye uygun en iyi model bu muhtelemen S21 kullanıyorsunuz diye gördüm imzada kesinlikle tatmin edici bir performans alırsınız Samsung telefonda.

Şunu ekleyem bende fakat unutmayın ben FE kullanıcısı değil Buds 2 kullanıcısıyım.
Bas ve tizler oldukça güzel geliyor Dolby Atmos'tan ekolayzer yaparsanız çok daha iyi oluyor eğer yoksa Poweramp kullanabilirsiniz.
Hocam en nihayetinde bir EQ ayarı isteyecektir, bunun kaçarı yok.

Ancak biraz öğrencilik şartlarından olsa gerek çok fazla bütçe ayırma durumum olmayacak. Burada en verimli seçimi yapmaya çalışmak elzem.

Doğru gördünüz bu arada hocam. 5. ayım doldu cihazla, gerçekten çok çok memnunum. Arada bir 3.5mm girişini arıyorum ama olsun😄

İnsan kablosuzdan sonra kabloluya dönemiyor bunu kesinlikle söyleyebilirim gibip Sennheiser momentum performansı alamazsınız maalesef ama bütçeye uygun en iyi model bu muhtelemen S21 kullanıyorsunuz diye gördüm imzada kesinlikle tatmin edici bir performans alırsınız Samsung telefonda.
Sanırım bir codec sadece Samsung cihaz varsa çalışıyormuş ve ses kalitesi anlamında fayda sağladığı söyleniyor. Doğru mudur acaba?

Hocam en nihayetinde bir EQ ayarı isteyecektir, bunun kaçarı yok.

Ancak biraz öğrencilik şartlarından olsa gerek çok fazla bütçe ayırma durumum olmayacak. Burada en verimli seçimi yapmaya çalışmak elzem.

Doğru gördünüz bu arada hocam. 5. ayım doldu cihazla, gerçekten çok çok memnunum. Arada bir 3.5mm girişini arıyorum ama olsun😄

Sanırım bir codec sadece Samsung cihaz varsa çalışıyormuş ve ses kalitesi anlamında fayda sağladığı söyleniyor. Doğru mudur acaba?

Hocam Android 11 ve altında scalable codec Android 12 ve üstünde seamless codec diye geçiyor.
Ses kalitesi olarak en optimize codec bu zaten bu cihazda aac veya sbc codec kullanacak haliniz yok bir fark var mı hissetmedim fakat oyun modunu falan açmak için bu codec gerekiyor ve neredeyse sıfır gecikme yapıyor varsa var 5 ms falan bir gecikme hissettiriyor.
Zaten bağlandığında otomatik codec seçiyor seamless codec seçilmesi gerekiyor seçilmezse kendiniz seçersiniz.
Kulaklığın içinde kendi işletim sistemi olduğu için ANC'yi falan bir cihaza bağlı olamadan bile açabiliyorsunuz.

Özet geçersek bu cihaz için en uygun codec seamless codec olacaktır zaten aac ve sbc var tek desteklediği onlarda seamless Codec'in yanında bir hiç.

Birkaç kaynağa baktım ve ANC özelliği Buds 2'ye göre daha kötü olduğu söyleniyor.
Şahsen metrobüste kullanıcaksanız Buds 2 almanızda fayda var Buds 2 ile FE'nin aralarında çok bir fark yok ayrıca.

Yeni konular

Geri
Yukarı