Bütçe limitiniz olmasaydı yine de AMD mi kullanırdınız?

Kullanır mıydın?

• Evet

Oy: 54 63,5%
  • Hayır

Oy: 31 36,5%

• Oy verenlerin toplamı
    85
Bütçe limitim yok, şu anda kullandığım sistemde Intel/Nvidia var ama yeni sistem toplayacağım dönemde hangisi ihtiyaçlarıma daha çok cevap verirse onu alırım. Intel - AMD ya da Nvidia - AMD olarak seçmiyorum, "işime yarayacak - işime daha çok yarayacak" arasında seçim yapıyorum.

Son düzenleme:
  • İntel hala 14nm üretiyor. AMD ise 7nm'ye geçti.
  • Nvidia'da yılların tecrübesi var. AMD almam.
  • Threadripper'da 16 çekirdek 32 thread var.
  • AMD'nin stok fanları kaliteli. İntel ise eh işte ile vasat arasında.
Bütün bunları düşünürsek ne olursa olsun AMD. Ama ekran kartında gözüm kapalı Nvidia alırım. GTX 1660 hala kullanılabilir seviyede.

2 farklı marka olarak olaya bakmaktansa 2 farklı markanın senin bütçene göre rakip olarak çıkardığı 2 rakip modele bakmak gerekir. Bu 2 rakip modelden hangisi işine geliyorsa onu tercih edersin. Her zaman en pahalısı senin için en iyisi olmayabiliyor, bu algı da çok yanlış.

Şehir içinden çıkmayan bir adama dümdüz off-road amaçlı üretilmiş bir araç önerisi vermek gibidir bu. Sunduğun önerinin fiyatı yüksek olduğu için iyi algısıyla öneri yapmış olabilirsin ama alacak kişinin işini görmediği için fiyatının bir anlamı yok, dolayısıyla burada istekler ve amaçlar konuşur.

AMD ile NVIDIA ikilisinden vazgeçmem. Kasamdan dolayı ısınma sorunları olsa da keşke laptopumu alırken AMD olsaydı. Bundan 2-3 sene önce Intel işlemcilerindeki açıklarından dolayı güncelleme yayımlamıştı, %20-%30 arasında performans düşüşü olmuştu. Laptopum o günden beri aynı, hiçbir değişiklik göstermedi. ne hikmetse tüm açıklar Intel'de.

Geri
Yukarı