Bütçelere göre mekanik klavye

Merhaba. İyi ki konunuza denk gelmişim çok güzel konu.
Cooler Master CK350 modelini almayı düşünüyorum 500 Lira bütçe ile önerebileceğiniz başka klavyeler neler?

Merhaba. İyi ki konunuza denk gelmişim çok güzel konu.
Cooler Master CK350 modelini almayı düşünüyorum 500 Lira bütçe ile önerebileceğiniz başka klavyeler neler?
Red Switch mi istiyorsunuz, Blue Switch mi? Ev de sesten rahatsız olacak birileri var mı? Daha çok rekabetçi oyunlar mı oynuyorsunuz ve maksimum bütçeniz 500 TL mi? Konuma mesaj attığın için teşekkür ederim, yakın zamanda Switch modellerinden de bahsederek ve anlık Dolar kuruna göre rehber hazırlayacağım.

Red Switch mi istiyorsunuz, Blue Switch mi? Ev de sesten rahatsız olacak birileri var mı? Daha çok rekabetçi oyunlar mı oynuyorsunuz ve maksimum bütçeniz 500 TL mi? Konuma mesaj attığın için teşekkür ederim, yakın zamanda Switch modellerinden de bahsederek ve anlık Dolar kuruna göre rehber hazırlayacağım.
Switchleri sadece internet kafelerden ve internetteki bilgilerden biliyorum. Ailemle yaşıyorum yani evde sesten rahatsız olacak birileri var. Oynadığım ve oynamayı düşündüğüm oyunlar: LoL çok aktif bir şekilde oynayacağım, bir de Witcher 3 gibi hikayeli oyunlar oynayacağım. Blue Switch sesten dolayı almak istemiyorum. Ama Red Switchin de çok hassas olmasından korkuyorum. Lol oynarken özellikle yanlışlıkla parmağımı dokundurduğum anda algılarsa sıkıntı. Yapabileceğim en iyi şey gidip bir yerlerde switchleri denemek şu anda korona yüzünden acaba mağazalarda dokunmaya izin veriliyor mudur? Bütçe konusunda 500 lirayı aşamam maalesef. Bir de gaming gecelerini takip ediyorum. Acaba ordan güzel bir klavye kapabilir miyim? Alınmaması gerektiğini biliyorum ama 250 liraya felan Rampage Hydra R6 RGB bulursam alacağım sanırım.

@FatabeyTheBest Sizin için en iyi klavye, CK350 Red switch olur. İndirimler de, Corsair K68 yakalamayı da deneyebilirsiniz. Red Switch sandığınız kadar hafif değil hocam test etmiştim.
Dediğiniz gibi Red Switch almak mantıklı sanırım. K68in tasarımı çok hoşuma gitmedi. CK 350 modeli hoşuma gitti umarım indirimlerden alabilirim. Başka önerileriniz varsa da duymak isterim. Cuma günü gaming geceleri indirimleri belli olduğunda danışmak için sizi tekrardan rahatsız edebilirim şimdiden kusura bakmayın.

Ve bu güzel konunuzu yazmak için verdiğiniz emeğe tekrardan çok teşekkür ediyorum.1 haftadır neler yaşadıklarımı başka bir yerde yazmıştım buraya da ekliyorum okumak isterseniz diye:

1 haftadır bu markalarla ilgili araştırma yapıyorum. Şimdi size yaşadıklarımı anlatacağım siz de neden bu kadar yaygınlaştığını anlayacaksınız. Ben bir bilgisayar topluyorum şu an. Düşük bütçeli. Ekipman araştırması yapmaya başladığımda Google'a yazdığım ilk şey şu oldu: FP Klavye. Karşıma ne mi çıktı? Hepimizin bildiği o bazı teknoloji(!) kanallarının yok GamePower yok James Donkey gibi markaları hakkındaki videoları. Ben izledim de izledim izledim de izledim. O ballandıra ballandıra anlattıkları klavyesi mouseu monitörü kulaklığı derken izledikçe hayran kaldım. Bakıyorum oh mis gibi F/P kralı ürünler. 300 Klavye 150 Mouse 300 Kulaklık 1300 Monitör dizdim ekipmanları. 2000 liraya bütün çevre ekipmanlarını toplamış olmanın gururuyla bir kaç gün mutlu oldum. Tam siparişleri verecektim. Bakın bu nokta önemli çoğu insan burda siparişleri verip mutlu(!) sona ulaşıyor. Tam siparişleri verecektim ki Technopata denk geldim. Bu markalar hakkındaki konuların çoğunu okudum. Ve aydınlandım. Ürün hatalarını, kalitesizliğini, kullanıcı yorumlarını gördüm. İşte çoğu arkadaş (genelde yaşları da küçük oluyor) Donanım Arşivi abilerinin cafcaflı sözlerine güvenerek harçlıklarının azlığından dolayı benim yaşadığım olayları birebir yaşayarak alıyor bu markaları.

Dediğiniz gibi Red Switch almak mantıklı sanırım. K68in tasarımı çok hoşuma gitmedi. CK 350 modeli hoşuma gitti umarım indirimlerden alabilirim. Başka önerileriniz varsa da duymak isterim. Cuma günü gaming geceleri indirimleri belli olduğunda danışmak için sizi tekrardan rahatsız edebilirim şimdiden kusura bakmayın.

Ve bu güzel konunuzu yazmak için verdiğiniz emeğe tekrardan çok teşekkür ediyorum.1 haftadır neler yaşadıklarımı başka bir yerde yazmıştım buraya da ekliyorum okumak isterseniz diye:
Estağfurullah, hortlatın tekrar yardımcı olurum. Şimdilik, CK350 Red switch öneririm.

Bu yazıyı G410 ile yazıyorum. Şak şak sesi düşük-orta arası bence listeye girmesi gereken klavyelerden birisi.
Bu yazı eski hocam. Öneriniz için teşekkürler, ama G410 tepkime süresi konusunda düşük kalır. Bütçelere göre tekrar yapacağım bu konudan.

Bu yazı eski hocam. Öneriniz için teşekkürler, ama G410 tepkime süresi konusunda düşük kalır. Bütçelere göre tekrar yapacağım bu konudan.
Hocam benim 900 TL bütçem var maksimum da 1k ya çıkabilirim. Ses konusunda sıkıntı yok hatta mümkünse sesli olması benim için daha iyi olur. Bilek desteği kesinlikle olmalı. LoL, Cs:Go tarzı oynuyorum yani neredeyse her çeşit ama makro tuşlarına ihtiyacım yok. Ben blackwidow elite ve k95 platinum Brown arasında kaldim. Sizce hangisini almalıyım veya başka bir öneriniz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı